Věnujte dárek přírodě

Přivítejte jaro a věnujte dárek přírodě.

Hnutí Brontosaurus přes čtyřicet let pomáhá přírodě – dobrovolníci vysazují nové stromy, starají se o staré ovocné odrůdy, nově vyvěšují hnízdní budky, čistí prameny a studánky, kosí orchidejové louky a mnoho dalšího.

Díky nové iniciativě Hnutí Brontosaurus „Dárky přírodě“ se mohou do pomoci přírodě zapojit i ti, kteří se z různých důvodů nemohou věnovat dobrovolnické práci přímo v terénu, ale přesto jim stav naší přírody není lhostejný.

Kdokoli může za určitou cenu pořídit Dárek přírodě, který dobrovolníci z hnutí vytvoří a umístí ve vhodné lokalitě.

Chcete-li věnovat dárek, který má smysl, podívejte se na web http://darkyprirode.cz/. Stačí si jen vybrat, zda potěšíte přírodu novou hnízdní budkou, vysazeným stromem, vyčištěnou studánkou nebo hmyzím domkem či domkem pro ježka.

Každému dárci samozřejmě napíšeme, kde je jeho Dárek přírodě umístěn a kdy umístění proběhlo. Tak bude každý vědět, že byl jeho příspěvek využit právě a pouze na objednanou budku, strom nebo třeba hmyzí hotel.

Každý dárce navíc obdrží originální placku a darovací certifikát, kterým můžete potěšit nejen sebe, ale i své blízké.

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.