Kam vyrazit letos o prázdninách? Německo je u Čechů čím dál více oblíbené

Jestli už plánujete letní dovolenou, určitě zvažujete nejrůznější možnosti. Má být v Čechách či zahraničí? Aktivní či spíše „odpočívací“? A kolik jsme schopni za ni utratit? Tyto i další faktory hrají hlavní roli. Přečtěte si, na co láká české turisty nedaleké Německo a jaké zajímavosti nabízí různé kouty světa.

Německo je rájem pro Čechy

Německý příjezdový cestovní ruch dosáhl v roce 2017 osmého rekordního výsledku v řadě. A svůj podíl na tom mají i čeští turisté, kteří figurují v první dvacítce nejčastějších hostů. Češi učinili v Německu loni bezmála 1,18 miliónu přenocování, což je o 4,6 procenta více než o rok dříve. Celkově Německo zaznamenalo 83,9 miliónu přenocování hostů ze zahraničí.

Češi si Německo vybírají jako velmi častý cíl prodloužených víkendů. Jezdí tam za relexací i za nákupy. Zatímco takové Drážďany před Vánoci přitahují za nákupním šílenstvím masy Čechů, stále více jich vyráží do Německa také za aktivním odpočinkem a vyhlášenou gastronomií.

Netřeba asi říkat, že třeba taková bavorská kuchyně je hodně podobná té naší. Pokud jsou však v České Republice tři michelinské restaurace, v Německu je jich stokrát více. Připočítejte k tomu 13 vinařských oblastí, 1300 pivovarů, které vaří celkem kolem 5000 druhů piv, a vznikne vám ráj pro mnoho českých turistů. A shodou okolností právě tento rok chtějí Němci lákat turisty na jídlo ještě více než dříve.

Stále oblíbenější New York

Pokud patříte mezi ty, kteří by se rádi vydali „za velkou louži“, určitě neminete ani New York, jehož meziroční počet turistů neustále stoupá. Počet návštěvníků New Yorku se loni zvýšil již poosmé za sebou. Do americké metropole přijelo rekordních téměř 63 miliónů turistů. „Dveře města zůstávají světu otevřené,” oznámil jeho starosta Bill de Blasio a zároveň si pochvaloval, že město přilákalo rekordní počet návštěvníků navzdory politice Bílého domu.

Kromě tradičních atrakcí typu Central Parku, čtyřhvězdičkových restaurací či broadwayských show lidé ve zvýšené míře navštěvují památník obětem 11. září, nové Whitneyho muzeum amerického umění nebo Finanční čtvrť. Vyjma horního Manhattanu vyhledávají i další městské části, jako jsou Brooklyn, Queens, Staten Island a Bronx. Před 40 lety, kdy město sužovala finanční krize a kriminální gangy, by byl takový trend nemyslitelný.

Z Prahy přímo do Filadelfie

Největší světové aerolinky American Airlines (AA) létají do 350 destinací v 50 zemích. Od května bude novým přírůstkem do portfolia linka mezi Filadelfií a českou metropolí. Čechům se tak od jara otevře rychlejší cesta do mnoha amerických měst a nová alternativa pro putování do Jižní Ameriky či Karibiku.

Sezónní linka do Filadelfie bude spuštěna 4. května a během týdne by měla být schopná přepravit bezmála tři tisíce pasažérů. Tam se poletí přes den, když se bude odlétat z Prahy v 11:30 a do Filadelfie bude přílet v 15:10 místního času. Zpět se bude odlétat v 18:30 a v Praze by letadlo mělo dosednout krátce po deváté ráno následující den.

Není také pochyb o tom, že bude tato linka do značné míry incomingová a bude sloužit k tomu, aby mohli Prahu navštívit Američané.

Nejhustěji obydlený ostrov na světě, ale bez elektřiny

Když už budeme mít tu leteckou linku, která nám usnadní přístup do Karibiku, proč se nevypravit rovnou na nejhustěji osídlený ostrov na světě? Nenechte se ale zmást, jeho prvenství ovlivňuje pouze to, že na opravdu malé rozloze žije poměrně velký počet obyvatel.

Karibský ostrůvek Santa Cruz del Islote sotva přesahuje velikost fotbalového hřiště. Přesto je nejhustěji obydleným ostrovem na světě. Ale kromě 115 domů, v nichž žije kolem 500 lidí, byste tu prakticky nic nenašli. Nemají tu elektrické vedení, tekoucí vodu, dokonce ani hřbitov, nejezdí tu auta ani motorky. Přesto se zdá, že zdejším obyvatelům prakticky nic nechybí. Žijí také obklopeni úchvatnými korálovými útesy.

„Někteří z nás žijí z rybaření, obzvláště za pomocí harpuny. Lovíme humry, mušle nebo chobotnice. Ale mnohem více nám vynáší turismus,” tvrdí Juvenal Julio Berrío, který je ostrovním historikem. Na ostrov ročně dorazí i tisíce turistů, a to i přesto, že zde nenajdou žádné pláže nebo památky.

Je libo Dubaj?

Dubaj je v současné době jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou. Nejen kvůli odpočinku na plážích a ve stínu palem, ale i díky luxusu a gastronomii. A aby turisté nemuseli odjíždět za pohodovou pláží do okolních emirátů, vybudovali přímo v Dubaji novou o délce 2,5 kilometru. Nese název La Mer.

Pláž La Mer je nováčkem, na kterém budou nejen desítky barů či restaurací, ale i mnoho možností rodinné zábavy. Vzniknout zde totiž má akvapark a kino. Ti aktivnější se pak mohou vyřádit na hřišti Hawa Hawa, na kterém se nachází i obří nafukovací trampolína v japonském stylu. Z centra Dubaje se lidé na pláž dostanou zhruba během 15 minut jízdy autem. Nový 2,5 kilometrový plážový resort vznikl mezi umělými ostrovy Pearl Jumeria a Jumeira Bay.

TAK KAM VYRAZÍTE? :-)

 

Zdroje:

https://www.novinky.cz/cestovani/467001-popularita-nemecka-u-cechu-stoupa-letos-lakaji-nemci-zejmena-na-regionalni-kuchyni.html

https://www.novinky.cz/cestovani/466927-new-york-loni-navstivilo-rekordnich-temer-63-milionu-turistu.html

https://www.novinky.cz/cestovani/466447-sezonni-linka-do-filadelfie-cechum-otevira-brany-do-usa-i-jihoamerickych-destinaci.html

https://www.novinky.cz/cestovani/466313-nejhusteji-obydleny-ostrov-na-svete-je-v-karibiku-ve-115-domech-zije-500-lidi.html

https://www.novinky.cz/cestovani/466311-nova-plaz-v-dubaji-laka-na-obri-trampolinu-bude-tam-i-akvapark.html

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová