Erasmus pro mladé podnikatele (EYE)

Programu Erasmus pro mladé podnikatele (EYE), díky kterému mohou začínající podnikatelé získat praktické zkušenosti v zahraničí a zkušení podnikatelé motivovaného člena týmu s novými nápady. Program funguje v Evropě již od roku 2009 celkem ve 39 zemích.

Účastníci programu mohou vyjet do zahraničí na odborný pracovní pobyt, během kterého pracují ve společnosti hostitelského podnikatele a zároveň se od něj učí každodenním aspektům vedení podniku. Největší rozdíl oproti klasickým studentským stážím je důraz na kvalitní zapojení začínajícího podnikatele do provozu firmy, kterou vede hostitelský podnikatel. Začínající podnikatel má tak možnost naučit se z praxe spoustu nových poznatků. Hostitel se může těšit na ambiciózního nováčka, který může jeho podniku přispět novátorskými přístupy a rozšířit zahraniční příležitosti.

Regionální rozvojová agentura z  jižních Čech, podporovaná Jihočeským krajem získala finanční prostředky pro výjezdy mladých podnikatelů  v rámci příslušného programu přímo v Bruselu. Zájemce tak nečeká placení jakýchkoliv poplatků, ale sami začínající podnikatelé získávají finanční podporu na jednotlivé měsíce v zahraničí.

Možnost vycestovat do zahraniční firmy není ovlivněna COVIDem, pouze je třeba dodržet platná pravidla pro vycestování.

V současné době agentura přijímá registrace na rok 2022!

EYE_zakladni_informace (1)

EYE plakát2

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová