Co po maturitě vol. 2

Co dělat s prázdninami nebo s životem po maturitě? Minulý článek byl věnován shrnutí možností. Dnes se podíváme na možnost letních stáží a brigád v ČR. Kde se zaregistrovat a kde začít? 

Stáž i brigáda jsou skvělé možnosti pro osobní i finanční rozvoj, je ale možná občas složité se k nim dostat. V rámci brigád je tu možnost podívat se na stránky jednotlivých zaměstnavatelů v okrese Třebíč (tento článek je zacílený na studenty v tomto regionu). Na jejich stránkách můžeme najít postupy pro kontaktování koordinátorů brigád. Postup od té chvíle je pak relativně jednoduchý. Doporučujeme u každé brigády poslat alespoň základní životopis, čímž ukážete té dané firmě, že brigádu myslíte vážně. Skvělá aplikace od evropské agentury europass vám s vytvořením životopisu pomůže zdarma. Stejně to s životopisem platí i u brigád. U obojího doporučujeme každý životopis šít na míru té či dané pozici, obecné životopisy se s úspěchem často nesetkávají.

No a kde brigádu či stáž hledat? Mimo výše zmíněného postupu psaní přímo firmě nebo organizaci, kde byste chtěli strávit léto, je možnost využít jednoduchého vyhledávání google se zadáním „brigády třebíč“. Naším typem pro brigády je například možnost obecného přivýdělku u společnosti Kaufland, která nabízí poměrně slušné peníze. Pro technické typy je tu také společnost Wera werk, Fraenkishe a podobně. Co se stáží týče, doporučujeme, v rámci Třebíče, oslovovat společnosti a organizace s možnosti vykonávání stáže v režimu home office (tj. bez nutnosti dojíždění fyzicky do práce).

Přejeme mnoho pozitivních zkušeností o prázdninách.

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: vlastní zkušenost

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová