Konej dobro hned za rohem

Dost bylo sezení a čekání na zlepšení situace, uvolnění vládních omezení. Chceš vzít věci do vlastních rukou stát se hybatelem změn, stát u zrodu velké změny, udělat něco pro svoji komunitu, vrátit neziskovce dech a uspořádat vlastní projekt? Přihlas se do projektu Dobro za rohem a my tě během června a července proškolíme formou on-line setkání s ostatními lídry a školitelem. Svůj projekt pak můžeš zrealizovat kdykoliv během července, srpna nebo září. Záleží jen na tobě!
Naučíme tě, jak s neziskovkou naplánovat smysluplný projekt, jak najít dobrovolníky a vést tým během akce a jak vyhodnotit dopad své práce.
Všude kolem nás je spousta zajímavých iniciativ a zároveň lidí, pro které bude pár hodin strávených pořádnou smysluplnou prací radostí. Stačí najít neziskovku z tvého kraje, která uvítá pomoc s jakoukoliv nejen manuální prací a vyzvat pár přátel, kolegů z práce či sousedů k dobrovolnické účasti na akci. Jelikož skupina dobrovolníků ve svém volném čase dokáže udělat ohromný kus práce a zaměstnanci neziskovky na její zdolání nemusí vynakládat velké úsilí a zároveň se tak mohou naplno věnovat tomu, pro co byly založeny.

Jak a kde?
Je jedno jak budete pomáhat, ať už se bude jednat o tvorbu záhonů, terénní úpravy, štípání, dříví, malování stěn nebo pomoci dětem či seniorům s jejich každodenními úkoly.
Akci můžeš uspořádat třeba na blízké ekofarmě, komunitním domě pro lidi s handicapem, nebo na hradě. Záleží jen na tobě, co si vybereš.

Čemu se naučíš?
Díky tomuto projektu si rozšíříš obzory, naučíš se vést a dotahovat plány do konce, zjistíš co všechno projektové řízení, či organizace akce obnáší a poznáš své slabé a silné stránky. Během školícího cyklu určitě narazíš na zajímavé lidi ve svém okolí. Možná, že se díky tomu sám/a dozvíš nejen něco o sobě.
Během 4 kolového online školení, kterým tě Tamjdem online provede narazíme společně na oblasti jako je:
● projektová koordinace a event management
● základy PR a marketingu, psaní kreativních textů
● spolupráce a komunikace se zástupci neziskových organizací
● zapojení, motivování a vedení skupiny lidí
● metody neformálního vzdělávání

Jak bude spolupráce vypadat?
červen – září 2020
1.  Odeslání formuláře, zaplacení poplatku
2. Online školení, monitoring výsledků
3. Realizace projektu
4. Evaluace a zpětná vazba, doporučení

Jak se můžeš zapojit?
● Chceš podpořit jakoukoliv neziskovou organizaci nacházející se v blízkosti tvého bydliště nebo
● máš v hlavě nápad, ale nevíš jak a kde by si ho mohl zorganizovat nebo
● se zajímáš aktivně o dění kolem sebe nebo
● rád/a dobrovolničíš nebo
● si chceš dobrovolničení vyzkoušet na vlastní kůži?

Stačí se přihlásit přes tento formulář a my se ti brzy ozveme: https://docs.google.com/forms/d/12KuE3jWr6s_KfBnh11yKE5uItMauyhDa7_JQK4Xc0uw/edit

Chceš do toho jít, ale pořádně ještě nevíš, jak to celé bude fungovat? Napiš nám nebo nám zavolej a my ti rádi odpovíme na všechny tvé dotazy.

„Jen když porozumíme, probudí se v nás zájem. Jen když se v nás probudí zájem, můžeme pomoci. Jen když pomůžeme, dočkáme se všichni záchrany.“ – Jane van Lawick-Goodall

Už se těšíme na společnou spolupráci!

Tým Tamjdem, o.p.s.

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová