Letní zahraniční brigáda, jak na ni?

Letní prázdniny (mezi ročníky na střední nebo vysoké škole) jsou skvělým obdobím pro zahraniční brigádu. Nejen, že si domů přivezete výplatu, která bývá často násobně vyšší, než na brigádě v České republice, ale můžou se vám také zlepšit jazykové schopnosti, které se budou hodit jak při studiu, tak v budoucím pracovním i osobním životě. Jak si takovou brigádu najít a na co si dát pozor? 

Členství České republiky v Evropské unii pro nás neznamená jen peníze z dotačních programů, ale také mnoho dalších výhod, včetně té, která je pro nás při výběru zahraniční brigády nejdůležitější. Díky volnému trhu můžete pracovat v jakékoliv zemi EU bez nutnosti zařizování víz. To znamená, že veškeré doklady, které potřebujete (pro nekvalifikovanou práci) je jen občanský průkaz nebo pas.

Kde hledat práci v zahraničí? Existuje několik cest, kterými se vydat. Můžete zvolit cestu pracovní agentury, která si ale bere provizi, o kterou vám sníží plat. Další možností je využití evropského portálu pro pracovní příležitosti EURES, kde si můžete najít nabídky přímo bez zprostředkovatele. Je důležité si ověřit, zda je firma zařizující brigádu spolehlivá. Jednoduchým hledáním na internetu XY zahraniční brigáda zkušenosti zjistíte zkušenosti ostatních lidí.

 

Zahraniční brigáda je skvělý způsob, jak získat zkušenosti a zlepšit si komunikační schopnosti. Přejeme mnoho pracovních úspěchů!

Zdroje a možné odkazy pro hledání brigády:

https://www.prace.cz/poradna/prakticke-rady/detail/article/brigady-vzahranici/

https://ec.europa.eu/eures/eures-searchengine/page/main?lang=en#/search

Autor: Jan Vejtasa

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová