UniLink poradí, jakou VŠ si vybrat v zahraničí

Uvažuješ o studiu v zahraničí? A nevíš přesně, na koho se obrátit, aby ti poskytl cenné informace? Pomoct ti může poradenské centrum UniLink.

UniLink je jediné poradenské centrum pro zahraniční vysokoškolské studium v České republice, které své služby poskytuje zcela zdarma. Tým UniLinku je složen z absolventů a studentů britských univerzit, kteří své zkušenosti chtějí předávat dále a usnadňovat tak přijímací řízení a studium na zahraničních univerzitách dalším nadšeným a nadějným studentům z České republiky.

V UniLink nabízí studium na více jak 50 britských partnerských univerzitách. Vyřídí za tebe všechny potřebné formality, od vybrání vhodné univerzity a studijního oboru, otestování angličtiny a vyřízení studentské půjčky a stipendií až po zajištění ubytování a transferu z letiště.

UniLink nabízí podporu a všechny potřebné informace nejen studentům, ale také jejich rodičům. Rodiče studentů se na poradenské centru mohou kdykoliv během studia obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Proč studovat v zahraničí?

MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÝ TITUL

Na rozdíl od českých univerzit mají britské vysoké školy vybudované jméno po celém světě. Pokud vystuduješ jeden z bakalářských nebo magisterských oborů na partnerských univerzitách, nebudeš mít nikde ve světě problém s uznáním svého titulu. Britský titul Ti naopak mnoho dveří otevře.

SKVĚLÁ ANGLIČTINA

Jelikož budeš angličtinu využívat každý den, velmi rychle si ji osvojíš téměř na úrovni rodilého mluvčího. Umíš-li velmi dobře anglicky, otevírá se Ti najednou celý svět. A to nemluvíme jen o pracovním trhu, ale také o business partnerech, zahraničních přátelích a zkušenostech na mezinárodních projektech.

PRAXE

Studium na britských univerzitách je zaměřeno na praktických znalostech a práci v týmu. Nestane se Ti tedy, že se několik let učíš pouze teorii a poté nevíš, jak se v „tom opravdovém světě“ zachovat. Při studiu je také běžná praxe, která je většinou placená. Uplatnění znalostí a dovedností z praxe je nedocenitelnou součástí studia v zahraničí.

JISTOTA BUDOUCÍHO ZAMĚSTNÁNÍ

Po vystudování zahraniční univerzity máš skoro o polovinu větší šanci najít si práci, kterou chceš. Podle statistik si 95 % absolventů britských škol najde do půl roku od ukončení studia odpovídající práci v oboru, který vystudovali.

MEZINÁRODNÍ PROSTŘEDÍ

Studium v zahraničí je skvělou příležitostí k tomu, abys poznal/a jinou kulturu, mezinárodní prostředí a navázal/a vztahy s lidmi z celého světa. Pro tvoji práci bude velkou výhodou, že se umíš pohybovat v mezinárodním prostředí a máš kontakty po celém světě.

OBOR, KTERÝ TĚ ZAJÍMÁ

Na britských univerzitách můžeš vystudovat klasické obory jako management, právo nebo architekturu, ale můžeš také vystudovat Event management, Fashion Design nebo Digital Cinema Engineering. Zaměřit se můžeš na cokoliv, třeba na design jachet nebo management adrenalinových sportů. Každý si tedy vybere přesně to, co ho zajímá.

 

Více informací najdeš na stránkách UniLinku. Hodně štěstí při rozhodování!

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová