Solidární projekty

Víte, co to je solidární projekt? Co znamená? Jak se vytváří? Jaké jsou cíle?

Solidární projekt je příležitost pro mladé lidi, kteří chtějí pozitivně ovlivnit své okolí, inspirovat, být iniciativní, porozumět místním komunity, ovlivnit chování a vzdělání občanů.

Cílem Evropského sboru solidarity je nabídnout mladým lidem příležitost poskytovat pomoc potřebným, podílet se na jejich řešení společenských problémů a zasadit se tak o vytvoření inkluzivnější společnosti. Díky tomu získají cenné zkušenosti inspirující k dalšímu rozvoji a osobnímu růstu.

O projekt může požádat skupina minimálně 5 mladých lidí, které musí být občasné státu v Evropské unie nebo pod nějakou organizací. U každého členu musí být detailně popsáné veškeré aktivity, které povedou k naplnění cíle jejich projektu. Skupina mladých lidí tak má větší šanci realizovat pozitivní změny ve svém okolí a rozvíjet své osobní i pracovní organizace. Solidární projekt může trvat 2-12 měsíců. Členem skupiny se může stát mladý člověk ve věku od 18 až 30 let.

 

Měli jsme tu čest se zúčastnit školení na tyto solidární projekty. Za necelé tři dny jsme díky skvělé partě lidí získali mnoho cenných informací, mnoho inspiracích, pozitivní energie a nadšení na vytvoření něčeho smysluplného.  

Na tomto skvělém školení jsme byli 1.3. – 3.3. 2019  nedaleko Chotěboře na chatě Doubravce.  Musíme říct, že toto školení v nás zanechalo mnoho krásných vzpomínek.

 

Zdroj: https://www.dzs.cz/cz/evropsky-sbor-solidarity/

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová