„Prezidentský“ víkend je tady. Koho volit?

Po pěti letech si opět mohou občané České republiky zvolit svého prezidenta. Po vášnivých předvolebních debatách a kampaních jednotlivých kandidátů můžeme už dnes a zítra (12. a 13. ledna 2018) rozhodnout. Pokud některý z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu všech hlasů, postoupí první dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů do druhého kola. To se bude konat za čtrnáct dní, tedy 26. a 27. ledna 2018.

Nejste ještě rozhodnuti, koho volit? Přehledný seznam a profily jednotlivých kandidátů, včetně jejich volebních programů, najdete ZDE.

Pomůže i volební kalkulačka

Pomoci vám může i volební kalkulačka. V ní budete odpovídat na nejrůznější otázky týkající se České republiky i Evropské unie. Závěrečné vyhodnocení vašich odpovědí bude srovnáno s názory jednotlivých kandidátů. Rychle tak poznáte, se kterým potencionálním prezidentem jste v největší shodě.

VOLEBNÍ KALKULAČKA

Tak přejeme šťastnou ruku při volbě!

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.