„Prezidentský“ víkend je tady. Koho volit?

Po pěti letech si opět mohou občané České republiky zvolit svého prezidenta. Po vášnivých předvolebních debatách a kampaních jednotlivých kandidátů můžeme už dnes a zítra (12. a 13. ledna 2018) rozhodnout. Pokud některý z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu všech hlasů, postoupí první dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů do druhého kola. To se bude konat za čtrnáct dní, tedy 26. a 27. ledna 2018.

Nejste ještě rozhodnuti, koho volit? Přehledný seznam a profily jednotlivých kandidátů, včetně jejich volebních programů, najdete ZDE.

Pomůže i volební kalkulačka

Pomoci vám může i volební kalkulačka. V ní budete odpovídat na nejrůznější otázky týkající se České republiky i Evropské unie. Závěrečné vyhodnocení vašich odpovědí bude srovnáno s názory jednotlivých kandidátů. Rychle tak poznáte, se kterým potencionálním prezidentem jste v největší shodě.

VOLEBNÍ KALKULAČKA

Tak přejeme šťastnou ruku při volbě!

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Lenka Vaníčková

V médiích a kultuře se pohybuji již víc než deset let. Tyto činnosti se staly nejprve mým koníčkem, poté studijní náplní a v posledních letech i profesí. Je mi 26 let a žiji ve Starči, nedaleko od Třebíče. Náplní mého volného času je… No, popravdě moc volného času nemám. :-) Ale rozhodně se většina mých koníčků točí kolem muziky, přírody a hlavně mé rodiny. Nejlépe strávené chvíle si užiji doma ve Starči, obklopená svými nejbližšími a krásným lesem.