Poslední rady před didaktickým testem z ČJ

Státní maturita je za dveřmi a už není mnoho času se naučit, co je to oxymoron, nebo přijít na to, kdo čekal na Godota. Je ale důležité si najít chvíli pro vytvoření strategie pro psaní didaktických testů, zvláště toho z českého jazyka a literatury. Uvědomit si, kterou částí testu začít a jak se na didaktický test připravit? 

S didaktickým testem je spojena nervozita, která je normální. Každý zažívá stres ze zkoušky dospělosti a každý na něj reaguje jiným způsobem. Je důležité se před testem nadechnout a stres vypustit z hlavy. Nejlepší je začít úkolem, který řešiteli sedí, a ve kterém si je jistý. Získá tak pocit sebevědomí, který pomůže u složitějších úloh testu. Hlavní je se uklidnit a vydechnout, pak jde vše lépe.

Pokud jste si ještě didaktický test nezkoušeli, je nejvyšší čas zajít na stránky https://www.statnimaturita-cestina.cz/didakticky-test a nějaký ten test z minulých let si zkusit. Vyzkoušíte si tak nejen úlohy, které byly v minulých letech, ale také způsob, jakým se zapisují odpovědi. Zapamatujte si hlavně rýmy, ty bývají v didaktických testech každý rok.

 

Maturita je velký strašák všech středoškoláků. Není to ale nic strašného, a s trochou přípravy to zvládne každý. Za tým ICM Třebíč přejeme v pátek mnoho úspěchů!

 

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: www.statnimaturita-cestina.cz

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.