Jak se zorientovat v dospělém světě

Od zařizování přihlášky na vysokou školu, po hledání praktického doktora, je dospělost obtížná. Je těžké být dokonale dospělý jako jsou, nebo jak aspoň vypadají, všichni okolo. Jak se s tím vyrovnat a přestat se litovat? Proč je tato krize důležitá pro osobní rozvoj a proč je tou pravděpodobně nejtěžší v životě?

Dospělost se může zdát jako opravdu nedostupná. Každý z nás dospívajících k ní ale pomalu spěje. Může se zdát, že se to nedá zvládnout, že všechny ty povinnosti, které jsou s ní spojené jsou jednoduše na jednoho člověka až příliš. Jenže ono to tak vůbec nemusí být. Pokud se podíváte na všechny ty úkoly a povinnosti jako na celek, paralýza z toho, kolik toho je vás pravděpodobně demotivuje je doopravdy udělat. Vždy je, podle mě, nejtěžší začít. Dobrý způsob, jak se tedy s přemírou výzev vyrovnat je rozdělit si je na malé kroky. Ty se už pak můžou zdát lehčí a proveditelnější.
Je důležité také zmínit, že tato část života (rozuměj dospívání) je některými psychology označována za tu nejobtížnější. Je to tak proto, že mladý člověk nezná sám sebe, neví, kdo je a co chce, a nezná svoje reakce a postupy, jak se s výzvami vyrovnat. A vlastně proto je důležité, aby tímto obdobím každý z nás prošel. Formujeme tak sami sebe, a stávají se z nás dospělí lidé.

 

Nebojte se, už to brzo skončí, resp. už brzo se s tím všichni srovnáme. Život je od toho, aby se žil. Zvládneme to.

 

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: https://www.wikihow.com/Become-an-Adult

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová