Jak se připravit na nový školní rok

Tady to je: nový školní rok. Ani sis neuvědomil, jak rychle tyto dva měsíce uplynuly a musíš se znovu připravovat do školy.

Doufám, že jste během prázdnin jen nelehali a naučili jste se něco užitečného, ​​naučili jste se číst pár knih, naučili se pár nových slov nebo zahájili projekt. Doufám, že se vám dovolené líbily, možná jste prostě neseděli před svým počítačem a mobilním telefonem, ale i když je minulost a nelze ji změnit, nelitujte toho, co jste zmeškali nebo jste se neodvážili dělat. Nabízí vám další možnosti.

V tomto článku se naučíte, jak se připravit na nový školní rok, abyste byli úspěšnější než minulý rok. Doporučím věci, které jsem potřeboval znát před několika lety. Kdybych je znal, ušetřil bych spoustu času a nebyl bych pod takovým tlakem.

Vyplatí se číst jak vysokoškoláky, tak studenty středních škol, i když některé rady platí více pro jednu nebo druhou skupinu.

Kvalitní deník
Víte, co charakterizuje úspěšné studenty?

Organizace a skvělé plánování. Nejlepší studenti nejsou typičtí pitomci, kteří od rána do večera sedí ohromeni učebnicemi, většinou jsou to naprosto uvolnění studenti, kteří vědí, jak si uspořádat svůj čas, umí se učit, nekontrastují a mohou svou práci rozdělit na menší kousky.

Pokud chcete tento školní rok nastartovat pro dosažení lepších výsledků, měli byste si pořídit kvalitní deník, do kterého si vše zapíšete. Osobně používám Dollerův deník.

Toto samozřejmě není jediná možnost, můžete také použít aplikace, jako je Todoist, Microsoft, atd.

Jak to udělat?
Vaším cílem během celého školního roku by mělo být uchovávat všechna data, velké projekty, zkoušky a schůzky v deníku. Vždy budete mít přehled a nikdy nebudete přetíženi prací.

Měli byste také nastavovat týdenní a denní úkoly. Neděle je skvělý způsob, jak stanovit týdenní cíle. Podívejte se na svůj deník a uvidíte, co vás v následujících 2 týdnech čeká. A podle toho nastavíte úkoly pro příští týden. Při stanovování týdenních cílů samozřejmě myslete na velké projekty, na kterých pracujete (studium jazyků, webové stránky), a také se plánujete učit na velké zkoušky, které vám zaberou až měsíc, abyste se vyhnuli nepříjemným škrábancům na poslední chvíli.

Jakmile stanovíte cíle pro tento týden, zapište si úkoly pro každý den. Můžete je napsat buď ráno, nebo večer. Osobně píšu své denní cíle večer. Váš týdenní cíl může zahrnovat úkoly jako: Přečtěte si 8 kapitol učebnice X, váš denní cíl pro pondělí je: přečtěte si 1 kapitolu. Doufám, že rozumíte významu.

Při plánování mějte na paměti, že byste neměli být ohromeni úkoly! Jen by vás to demotivovalo. Udělejte si dostatek času na odpočinek a přestávky.

Na konci týdne, nejlépe v neděli před stanovením cílů pro příští týden, zhodnoťte, co jste během týdne udělali a co jste neudělali, podle toho upravte svůj systém a naplánujte příští týden.

Psací potřebyMožná jsem prošel celou střední školu s vypůjčenými kuličkovými body. Věř mi, to není vtip. Někdy vás to stojí hodně nervů, zvláště když se chystáte napsat test a zjistíte, že nemáte čím psát, nebo někdy musíte použít tužku atd. Nečte se to dobře a snižuje vaši chuť k učení.

Získejte kvalitní kancelářské potřeby. Není to vůbec drahé, investice se vyplatí. Kupte si také několik zvýrazňovačů nebo pastelek, abyste nakreslili diagramy a obrázky do poznámkových bloků a poznámek, které vám pomohou pochopit integritu předmětu.

Buďte opatrní u zvýrazňovačů! Chcete-li se dozvědět více o nebezpečích zvýrazňovačů, přečtěte si článek: Vypněte zvýrazňovač

Pokud studujete na univerzitě, je pravděpodobnější používat notebook. Pouze pro technické předměty, které jsou plné výpočtů a příkladů, se vyplatí používat klasický sešit.

Elektronické poznámky
Pomocí notebooku zaznamenáte mnohem více informací, ale pozor! Nezkoušejte psát vše, co profesor říká! Napište své poznámky vlastním slovem, když prostě přepíšete, co říká profesor, stanete se robotem, strojem, přestanete přemýšlet o předmětu a to není dobré.

V ideálním případě vytvořte své sešity v cloudu, takže doporučuji dokumenty Google nebo Evernote. Seřadit sešity do jednotlivých položek. Vytvářejte složky a podsložky a ještě více podsložek.

Nepište jeden dlouhý sešit z každého předmětu! Spíše si dělejte poznámky z přednášek do jednotlivých dokumentů, vždy jim říkejte název přednášky a napište datum. Bude pro vás snazší se na zkoušku učit. Teprve poté můžete kombinovat poznámky do jednoho dokumentu.

Úspěšný začátek školního roku!

 

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: převzato z: https://jakserychlenaucit.cz/jak-se-pripravit-na-novy-skolni-rok/

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová