Jak můžu já více pomoct planetě?

Naše domovská planeta prochází v důsledku prokazatelných zásahů člověka změnami a mění se v méně nádherné místo, než jakým doposud byla. Každý z nás se podílí na ničení životního prostředí, ale každý z nás se také může zamyslet nad tím, jak by mohl přírodě ulehčit, a zlepšit nepříznivou situaci, která nastala v posledních několika dekádách. Jaké dva jednoduché kroky může člověk udělat, aby se planeta měla lépe?

Elektřina, voda a zdroje

Jedním z nejjednodušších kroků k dosažení větší ohleduplnosti k planetě je omezení spotřeby energií. Zhasínání, v místnosti, do které se vrátím za 5 minut, splachování, umývání a sprchování s ekologickými přídavky, které používají méně vody, a podobně může nejenom ulehčit vašemu svědomí, ale také pomoci vašemu účtu za energie.

Jídlo a nápoje

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik plastových láhví za rok použijete? Je jich hodně. Zakoupením jedné láhve na pití, nebo například pití kohoutkové vody s citrónem může člověk ulehčit planetě nejednu vrásku na čele. Dalším problémem je jednorázové nádobí používané fastfoody. Vyhnutím se těmto restauracím ulehčíte nejen planetě, ale i svému tělu.

 

Planeta se mění, a my jsme toho příčinou. Je důležité převzít zodpovědnost a začít přemýšlet nad jednoduchými kroky, které nám pomohou zodpovědněji nakládat se zdroji naší planety.

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: https://www.zipcar.com/ziptopia/city-living/ways-to-be-more-sustainable c

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.