ISIC karta, vyplatí se?

Asi už jste se s tím někdy setkali. Jdete například na koupaliště, vstupné je rozděleno na děti, dospělé a studenty. K prokázání, že jste student ale často nestačí jen oranžová kartička od dopravy a brát sebou všude velké potvrzení o studiu také není praktické. ISIC karta řeší tyto problémy. Kde ji získat a kolik mě bude stát?

Mezinárodní identifikační karta studenta, neboli ISIC, je karta, kterou všude můžete prokázat, že jste stále školou povinní, a tím pádem i fakt, že můžete uplatňovat studentské slevy, které jsou často velice zajímavé. Od zmíněného vstupného na koupaliště a další místa jsou to třeba také studentské tarify, nebo slevy v restauracích a na sjezdovkách.

ISIC je v dnešní době také kartička, se kterou si můžete užívat zlevněné jízdné. Získat se dají buďto přímo na Vaší škole, nebo na stránkách https://www.isic.cz/prukazy/prukaz-isic/. Nárok na průkaz mají všichni studenti a žáci v denním studiu, kteří mají podle zákona status studenta. Pro získání ISICu potřebujete fotku, a poplatek 350 ,- , pokud si průkaz neobjednáváte přes školu, která jej může dotovat. Tento poplatek se ale neopakuje každý rok. Po vypršení platnosti průkazu se objednávají tzv. revalidační známky, které stojí jen část původního poplatku.

ISIC vám uznají všude po celém světě i u nás. Je to jednoduchý způsob jak prokázat, že máte nárok na levnější elektroniku, tarify, služby a zboží, nebo také na pojištění. Doporučujeme si jej nechat vyrobit!

Autor: Jan Vejtasa
Zdroj: https://www.isic.cz/

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová