Dokumenty pod širákem startují!

Rozhodli jsme se vám zpříjemnit srpnové sobotní večery a pokud dorazíte na Hrubínku, můžete se těšit na příjemně strávené chvíle a přitom se ještě něco zajímavého dozvědět. Nezapomeňte, začínáme již dnes!

Letošní Dokumenty pod širákem jsou zajímavé také v tom, že jste si promítané filmy volili vy sami prostřednictvím ankety na Facebooku. Pokud tedy máte (či hledáte) svého favorita, mrkněte do programu níže.

Výběr dokumentů je velmi pestrý, stejně jako jednotlivá témata. Tuto sobotu (3.8.) startujeme dokumentárním snímkem Moje století, který zachycuje životy běžných obyvatel Československa. Budeme tak sledovat subjektivní svědectví 25 žijících stoletých lidí v historii naší republiky.

Za vidění stojí určitě i dokument Svědkové Putinovi (10.8.) popisující vstup osobnosti Vladimira Putina do ruské i mezinárodní politiky a neméně poutavý může být i Exit (17.8.) pojednávající o bývalých extremistech, kteří tento ideologický směr z mnoha důvodů opustili.

Pro nás Čechy bude určitě skvělé zhlédnout snímek Baťa, první globalista (24.8.), jenž je plný přesahů týkajících se i dnešní společnosti. Až přijde válka (31.8.) je posledním dokumentem v rámci letošního promítání a pokud dorazíte, můžeme se společně blíže podívat na problematiku polovojenských uskupení, která působí mimo jiné i na území sousedního Slovenska. Opět bude řeč o aktuální tematice novodobého extremismu v širších souvislostech.

 

Můžete si zvolit „svůj“ snímek nebo festival navštívit v celé jeho délce. Součástí promítání je i následná diskuze pro všechny zájemce, občerstvení zajištěno. Těšíme se na vás!

P.S.: Více informací o jednotlivých dokumentárních filmech na: www.kinedok.net

Autor: Libor Oliva

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová