Členové Zastupitelstva Mladých města Třebíče na exkurzi v Senátu Parlamentu České republiky

V úterý 18. června členové Zastupitelstva mladých města Třebíče navštívili Senát Parlamentu České republiky. Studenti se seznámili s historií Valdštejnského paláce a s funkcí Senátu. Zúčastnili se i debaty se senátorem Milošem Vystrčilem.

Členové Zastupitelstva mladých města Třebíče se v úterý 18. června zúčastnili exkurze do Senátu Parlamentu České republiky. Studenti si nejprve prohlédli přilehlé zahrady, poté pro ně byla připravena komentovaná prohlídka reprezentativních, historických prostor Valdštejnského paláce. V zasedací místnosti senátu proběhla debata se senátorem a zastupitelem kraje Vysočina Milošem Vystrčilem. Studenty seznámil s funkcí senátu a s prací senátora. Po debatě se studentů ujala asistentka senátorského klubu ODS Eva Kavinová, která studenty provedla prostory, které nejsou pro běžné návštěvníky přístupné. Zastupitelé tak měli možnost například nahlédnout do Přijímacího salonku předsedy Senátu PČR, jídelny a salonků určených pro zasedání výborů aj.

Autor: Karel Janderka

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.