Zámostí se blíží!

Posledních pár dní zbývá, než se na Podzámecké nivě rozezní kytary, roztančí návštěvníci a vlády nad městem se na dva dny chopí kultura. První červnový víkend totiž už tradičně patří hudebnímu a kulturnímu festivalu Zámostí. Letos se bude hrát, zpívat, tančit, vystavovat, promítat nebo přednášet v pátek 1. a v sobotu 2. června. „Přípravy probíhají v pohodě a těšíme se. Bude to totiž skvělý,“ vzkazuje za organizátory Dan Janík.

Pravidelní návštěvníci ví – nebude chybět Zámostí v modrém oživující Židovskou čtvrť, neokoukané kapely a atmosféra, jakou v Třebíči zažijete jednou do roka. Organizátoři si ale i tak na letošek připravili hned několik novinek. „Chtěli jsme Zámostí posunout směrem k větší pestrosti. Letos proto bude nově součástí areálu na louce Malá scéna se zaměřením na program pro děti, divadlo nebo cestovatelské přednášky,“ říká David Šťastný z organizačního týmu festivalu. Na Malé scéně poblíž vstupu se tak návštěvníci mohou těšit třeba na cestovatelské historky z Mongol Rally, hned několik divadel, zumbu, dílny, nebo třeba taneční školu.

Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na řadu dalších akcí po celém městě. „Co se doprovodného programu týče, letos je toho opravdu hodně S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do kina, promítáme třeba Tondu Blaníka nebo dokument o Ericu Claptonovi. Bude otevřená městská věž, v Café Art se těšte na Slam Poetry, v Zadní synagoze zazpívá Slunko a hudební scéna bude i Na Kocourovi,“ popisuje Milan Maxa, další člen organizátorského týmu. Do 8. července se můžete na zámku podívat na výstavu Open Performance a vrcholem doprovodného programu bude dobře známé Zámostí v modrém, které oživuje Židovskou čtvrť a přijít se na něj může zdarma každý.

Zámostí se sice v posledních letech chlubí pestrým doprovodným programem, ale hlavní část tvořila, tvoří a bude tvořit hudba. Letos do Třebíče přijedou Ondrej Havelka and his Melody Makers nebo skvělí Poletíme?, Bára Poláková zase představí svoje nové album. Zapomenout nemůžeme ani na Jana Buriana, Kláru Vytiskovou, Muchu nebo třebíčké Fru Fru, na scéně u Kocoura zase zahrají Budoár staré dámy nebo Xavier Baumaxa. Taneční stan obsadí Pio Squad, Ventolin, Opak Dissu, DJ AKA, AFU-RA. Veškeré informace o programu jak na louce, tak tom doprovodném, jsou na stránkách festivalu www.zamosti.cz.

Z programu Zámostí

Hlavní pódium

Pátek                   

18.00 Role

19.15 Jananas

20:15 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

21.45 Poletíme?

23.00 Fru Fru

00.15 Mucha

Sobota                

19.00 Jan Burian

20.15 MoveBreakers

21.30 Klara & The Pop

22.45 Barbora Poláková

00.00 Noisy Pots

 

Taneční stan

Pátek                   

21.00 Poeta

23.00 Ventolín

Sobota                

20.00 AFU-RA

20.40 Pio Squad

21.15 Opak Dissu

22.00 Indy & Wich + LA4

 

Hudební scéna Na Kocourovi

Sobota                

17.00 Budoár staré dámy

18.30 Xavier Baumaxa

Vstupné

Dvoudenní vstup

Na místě                                                                  500 Kč

Jednodenní vstup

Pátek / sobota (pouze na místě)                             300 Kč

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová