„Ukliďme svět, ukliďme Česko“

O co jde? „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je dobrovolnická akce zaměřená na úklid černých skládek a dalšího odpadu na místech, kde být nemá. K tomu, aby byla akce úspěšná, potřebujeme, aby se o možnosti zapojení dozvědělo co nejvíce lidí. Právě proto oslovujeme partnery, kteří nám prostřednictvím svých webových stránek, facebooku nebo publikací pomáhají povědomí o ní rozšířit. A docela se to daří, loňského ročníku se zúčastnilo více než sto tisíc dobrovolníků.
Rádi budeme také za to, pokud o velkém jarním úklidu, který se bude konat v sobotu 6. dubna, řeknete přímo členům své organizace nebo uspořádáte úklid vlastní.
Naším zájmem je příroda bez odpadků. Taková, aby v ní lidé mohli trávit svůj čas co nejkvalitněji. Věřím, že v tomto ohledu mají naše organizace mnoho společného.

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.