OHLÉDNUTÍ – Prázdniny s Halahojem 2017

Skřítek Halahoj v roce 2017 oslavil patnácté narozeniny a s nimi dostal i novou vlnu nadšení a elánu. První, co tohoto puberťáka tentokrát napadlo, bylo uspořádat kurz, kde budou jen holky. Bohužel mu na to ale moc holek neskočilo, a tak s nápadem protentokrát ostrouhal.

V roce 2016 spolek Halahoj zorganizoval nejvíce táborů ve svém životě. K tomu ještě jedna oslava na začátku a jedna na konci, kde se dokonce potkal s těmi, kteří s ním byli na prvním táboře. Kdo tenkrát tušil, že o rok později těch táborů udělá Halahoj deset?

A tak vyjela na začátku prázdnin parta vodáků na Sázavu. A i přesto, že to byl často olej a někteří dřeli tak, že toho nakonec víc nachodili, než naplavali, tak si to všichni náramně užili a odjížděli spokojeně domů (i s krosnou za čtyři tisíce, která si kousek řeky zaplavala).

Pod vedením Zdeňka Žandy se setkali děti na tradičním místě pod Templákem, aby zde prožili příběh Hraničářova učně nebo o několik tisíc let vzdálenější příběh hvězdných válek Star wars.

Pár desítek běhajících, křičících, aktivních, ale jistě i roztomilých dětí zkrotily a zabavily zkušení instruktoři na čtyřech příměstských táborech jak v našem domečku, tak v tajuplném místě nabitém energií blízko reaktoru v Dukovanech.

V polovině prázdnin se necelá padesátka lidí vydala na Archu a společně prožili nabitý a krásný týden na teď již našem tábořišti u Mrákotína, který si někteří instruktoři ještě prodloužili, aby opět připravili pro studenty dobrodružný tábor Risen.

Poslední týden prázdnin Halahoj putoval po Slovensku a za měsíc se opět vrátil na Mrákotín, aby se tam setkal se všemi, kteří ho těch patnáct let doprovázeli na tábory – malí, velcí, hubení, tlustí, mladí, ještě mladší a nejmladší. Tam se hrálo, zpívalo, povídalo, vzpomínalo a všichni si tak nějak užívali to, že Halahoj žil, žije a bude žít.

A v roce 2018? Samozřejmě pokračujeme! Pro všechny informace klikněte SEM.

Šimon Benda

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová