Nejočekávanější série roku!

Slyšeli jste už o jednom z nejsledovanějších seriálů současnosti nebo jste již dávno jeho fanouškem a nemůžete se dočkat poslední série? Přemýšlíte často, na jaký film se podívat a strávíte jeho výběrem  třeba i půl hodiny? Zkuste seriál, který je oblíbený po celém světě.

Současný jeden z nejsledovanějších seriálů se blíží do velkého finále. Seriál Hra o trůny se poprvé objevil na obrazovkách v dubnu 2011. Od té doby už vzniklo sedm sérií, které sbírají ocenění diváků i kritiků a počet fanoušků rychle roste. Každý díl poslední sedmé série sledovalo jen na oficiálních platformách zhruba 30 milionů diváků. Poslední osmá série odstartuje 14. dubna 2019.

Hlavním motivem seriálu je boj o železný trůn, na který má usednout vládce sedmi království. O ten má zájem několik rodů, jak Lannisterové, tak Targaryenové, ale i Baratheonové. Boj o moc navíc komplikuje přicházející zima a s ní i záhadní Bílí chodci v čele s Nočním králem a armádou nemrtvých.

Seriál nevznikl jako původní filmová tvorba, ale je adaptací knih amerického autora fantasy George R. R. Martina. Ten ságu pod názvem Píseň ledu a ohně začal vydávat v roce 1996. Seriál získal svůj název podle první knihy ságy Hra o trůny. Druhá kniha Střet králů vyšla v USA v roce 1998, následovala Bouře mečů (2000), Hostina pro vrány (2005) a Tanec s draky (2011).

Seriál vyniká také množstvím postav, mezi kterými se mnohdy ztrácí i fanoušci. Dílo nemá jediného hlavního hrdinu a každý díl se odehrává vždy na několika místech a v několika rovinách. Mezi nejvýraznější postavy ale patří například Cersei Lannister, Tyrion Lannister, Daenerys Targaryen nebo Jon Sníh. Na webu Edna je nejoblíbenější postavou právě zmíněný Tyrion Lannister, kterého hraje Peter Dinklage.

Ve finále bychom se měli dozvědět, kdo usedne na železný trůn, zda se povede Bílé chodce porazit a kdo ještě v seriálu zemře. Seriál totiž vyniká nad jinými seriály také množstvím často velmi drastických smrtí a násilí.

Úvodní znělka

Nedílnou součástí seriálu je i úvodní znělka. Jejím autorem je německo-íránský skladatel Ramin Djawadi, který je podepsaný pod soundtracky zatím ke všem sériím. Djawadi složil hudbu k více než stovkám filmů a seriálů, například k seriálům Westworld, Prison Break nebo k filmům Iron Man a Warcraft.

Hodnocení

Seriál hodnotí převážně velice kladně jak diváci, tak kritici. Na mezinárodní internetové databázi filmů (IMDb) má seriál hodnocení 9,5 z 10 a je třetím nejlépe hodnoceným seriálem. Na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) mu uživatelé dávají 92 % a je 13. nejoblíbenějším seriálem. Na českém seriálovém webu Edna má fantasy hodnocení      95 %.

Podívejte se trailer k poslední osmé sérii:

ZDE

 

Zdroje: https://www.info.cz/game-of-thrones-serial-wiki

Zdroj obrázku: ZDE

Autor: Svobodová Jana

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová