Fair Trade

Máme pro Vás super novinku! I u nás na Íčku a Student pointu naleznete výtečné výrobky od značky Fair Trade.
Znáte značku Fair Trade? Víte, co znamená? A proč je dobré podporovat tuto značku?

I my jsme se rozhodli podpořit dobrou věc a nabízet Vám výrobky od Fair Trade. Naleznete u nás skvělé čaje a cukry, které si můžete při posezení u nás na Íčku nebo Student pointu dát.
Ptáte se, co znamená Fair Trade? V českém překladu to znamená spravedlivý obchod neboli lidem z Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se svou vlastní prací za lepších podmínek. Za vše, co vypěstují například kávu, kakao, bavlnu, cukr, čaj, banán, sušené ovoce, ořechy, ovocné šťávy, med, rýži, žvýkačky a další potraviny dostanou spravedlivě zaplaceno. Především za to, že pracují ekologicky v životním prostředí. Díky tomu, že tyto výrobky koupíme, dáváme výrobcům možnost lepšího života a toho, že se jejich děti můžou vzdělávat. Nejenom v nabídce Fair Trade můžete najít různé druhy potravin, ale i umělecko-řemeslné výrobky jako jsou keramika, sklo, textil, šperky, hudební nástroje, hračky, doplňky do domácnosti, koberce a mnoho dalších.
Samotná cena každého výrobu je poměrně vyšší nežli bývá zvykem u běžného výrobku. Je to způsobeno tím, že platíme nejen za spravedlivé a ekologicky šetrnější výrobní podmínky, ale i za velmi dobrou kvalitu samotného výrobku.

 

Myslím si, že to stojí za to. Nejenom, že si koupíte kvalitní výrobek, ale pomůžete tak lidem, kteří to potřebují. I Íčko pomohlo a rozhodlo se podporovat Fair Trade. A co vy?

Autor: Kateřina Naniová

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_trade

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová