Co je úspěch a jak ho dosáhnout

Co je vlastně úspěch? Jsou to peníze, velký dům, auto, pozice v práci, jednička ve škole, nebo vítězství v maratonu? Jak moc úspěch ovlivňuje naše sebevědomí a jak v životě dosáhnout úspěchu?

 

Definice je vlastně strašně jednoduchá. Definujeme si ho každý sám. Pro někoho to opravdu můžou být peníze, nebo povýšení, důležité ale je, že to, jak si definujeme úspěch, ukazuje na to, na čem nám v životě záleží. Každý ho chce, každý po něm touží a každý, bez rozdílu barvy pleti, věku, pohlaví nebo společenského postavení chceme, aby úspěch přišel.

Někdy si to ale pro sebe děláme těžší, než to doopravdy musí být. Měříme svůj úspěch podle ostatních. Například pokud někdo provozuje firmu a vydělává dvojnásobek, trojnásobek peněz, které na výplatní pásce máte vy, můžete mít pocit, že jsou úspěšní a hlavně daleko úspěšnější, než my. Jsou ale opravdu úspěšnější? Možná ano a ne. Cíl tohoto člověka může být něco jiného. Možná chce mít vaši úspěšnost v rodinném životě.

 

Jaké jsou kroky důležité pro dosažení úspěchu?

 

  1. Čeho chcete dosáhnout?

Je to velká rodina, luxusní auto, vypracovaná postava, nebo naučení se něčeho nového? Ať je to cokoliv, tento cíl by měl být stále před vámi a měl by být motivací, která vás provede často těžkou cestou k úspěchu

 

  1. Naplánujte si cestu a kroky k dosažení cíle.

Jedna z nejjednodušších cest k úspěchu je rozdělení si cíle na menší kroky. Např. dosáhnout přijetí na vysokou školu může vypadat takhle:

procvičování každý den 10 minut témata z požadavkům k příjímacím zkouškám -> navštěvování přípravných kurzů -> doučování -> procvičování příjímaček z minulých let

 

  1. Nebojte se riskovat a přizpůsobit se

Plán, který jste dělali předtím, jsou kontrolní body, které vám pomohou zůstat na správné cestě. Jakmile však začnete dělat pokrok, můžete vidět prostor pro zlepšení a také nepředvídané problémy. Buďte dostatečně flexibilní, abyste svůj plán změnili tak, abyste byli schopní překážky překonat a skončíte s daleko lepším plánem, než s nímž jste se vydali.

 

Úspěch je důležitý pro každého z nás. Je ale důležité, abychom si vybrali ten správný cíl a byli schopní se přizpůsobit. Hezkou cestu na cestě k úspěchu.

 

Zdroj: https://successstory.com/inspiration/success-what-is-it-and-how-to-achieve-it

Autor: Jan Vejtasa

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová