LiStOVáNí Torey L. Hayden – Zvíře

Kdy:
27.9.2017 @ 17:00
2017-09-27T17:00:00+02:00
2017-09-27T17:30:00+02:00
Kde:
Sál hudebního oddělení Městské knihovny Třebíč
Hasskova 102/2
Vnitřní Město, 674 01 Třebíč
Česko
Náklady:
50 Kč (na místě 60 Kč)

TOREY HAYDEN NA TURNÉ V ČR!

V září se do knihovny opět vrací oblíbený cyklus scénických čtení, tentokrát za účasti autorky Torey Hayden, hvězdy ve svém oboru dětské psychoterapie!

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti, přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Autorka krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře.

Torey L. Hayden (1951) je autorkou řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování. Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Téma dětských psychóz je sice neveselé, ale ani tady nebude chybět humor jako důležitý léčivý prvek terapie.

– účinkují: Pavel Oubram a Věra Hollá
– v překladu Lumíra Mikulky vydalo nakladatelství Portál
 předprodej v internetové studovně (přízemí, Hasskova ul.) od 23. srpna 

Na místě bude možné knihu zakoupit a nechat si ji autorkou podepsat.

Projekt Čtenářský rok v Třebíči byl finančně podpořen z Grantového systému Zdravého města Třebíč 2017.

 

Torey Hayden: Zvíře

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová