Přijďte do ÍČKA na promítání dokumentů

Íčko je nejen skvělým místem pro všechny studenty, kde mohou trávit volný čas a také se v klidu připravovat do školy. Oblíbenou akcí v našich prostorách je i promítání dokumentárních filmů. Začátkem každého měsíce u nás probíhá projekce některého z dokumentů, které nám poskytuje filmový klub KineDok, se kterým spolupracujeme. Ten sdružuje fanoušky a tvůrce autorského dokumentu.  Po každé projekci navíc následuje nějaký doplňující program – například beseda s odborníkem na dané téma či komunikace s návštěvníky o právě promítnutém snímku. Fanoušci dokumentárních filmů se mohou každý rok těšit na nové snímky od KineDoku. Jejich přehled najdete na webu Íčka Třebíč.

Strýček Tony v Íčku

Přiblížíme vám prosincový program v Íčku. Ve čtvrtek 7. prosince se bude promítat bulharský dokument Strýček Tony, Tři blázni a tajná služba. Pojednává o slavném mistrovi animace Doňu Donevovi. Jeho krátké filmy Vychytralá vesnice nebo De facto a především seriál Tři blázni bavily diváky doma i ve světě. Tento film ale odhaluje pravou kreativní sílu, která díla stvořila, a to v osobě Donevova „asistenta“ Strýčka Tonyho, Antoni Trajanova. Donev a další vysoce postavené osoby ve studiu jsou zde naopak představeni jako kolaboranti s bulharskou tajnou službou. Zanícený dokument vypráví příběh o státní kontrole a korupci v dobách komunismu, před kterými nebyl uchráněn ani svět autorské spolupráce a tvořivosti. Film měl v kinech rekordní návštěvnost a vyvolal vlnu kontroverze.

Začínáme v 18:00 a vstup na promítání je zdarma!

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.