Preventivní programy pro školy – Bojíš se žít off-line?

V rámci činnosti Informačního centra pro mládež se zabýváme preventivními programy pro žáky základních škol, kterými cílíme na krizovou generaci teeneagerů, kteří jsou ohrožení například internetovou šikanou ze strany nejen svých vrstevníků. Jak programy probíhají a které školy se do nich zatím zapojily?

Preventivní programy mají v ICM Třebíč již dlouholetou tradici. V letošním roce jsme se zaměřili na témata kyberšikana a nakládání s citlivými a osobními údaji. V rámci celého programu si žáci nejen vyslechli zajímavou přednášku s interaktivními prvky, ale také si zahráli hry na probíraná témata a zhlédli videopříběhy. K programům dostali žáci zdarma ZONku, magnetky, také si vyrobili placky, otvíráky, zrcátka či klíčenky. Na konci preventivního programu od lektorek žáci obdrželi tři nástěnné plakáty, které si ve škole mohou vystavit.

V Informačním centru nám jde o to, aby se mladí lidé zvládli orientovat v moderním a rychlém světě, který je plný příležitostí, ale zároveň i nástrah. Proto je pro nás důležité podobné programy pro školy pořádat a nabízet. V letošním roce se preventivních programů zúčastnila ZŠ TGM Třebíč. V minulém roce například ZŠ Bartuškova.

 

Máte zájem o podobné preventivní programy pro vaši školu? Kontaktujte nás na adrese: info@icmtrebic.cz

Autor: Jan Vejtasa

 

 

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.