Kurz 3D tisku v ICM Třebíč

V informačním centru pro mládež právě probíhá Kurz 3D tisku a 3D modelování, který přibližuje digitální technologie zvídavým účastníkům. Studenti místní technické střední školy a jeden student VUT v Brně představují 3D tisk jako praktickou pomůcku, kterou ovládne s kapkou pomoci každý. 

Iniciativa Mládež kraji pořádaný Radou dětí a mládeže kraje Vysočina již poněkolikáté plodí zajímavé projekty jako každý rok. Letos se v seznamu finančně podpořených neziskových aktivit, které zlepšují různé oblasti života v kraji Vysočina, objevila netradiční příležitost pro veřejnost – Kurz 3D tisku, který se koná v Informačním centru pro mládež na vlakovém nádraží v Třebíči.

Účastníci kurzu se rozhodně mají na co těšit. Organizátoři z řad studentů středních a vysokých škol pojali kurz prakticky. Chtějí, aby si každý mohl vyzkoušet vytvořit předlohu pro 3D tiskárnu, tzv. 3D model, a zároveň, aby si všichni vyzkoušeli samotný tisk. Díky podpoře místního výrobce tiskáren Xb printers se také kurz neomezí pouze na jeden stroj získaný z výše zmíněného projektu. 3D tisk je technologie vytváření modelu pomocí přidávání materiálu, a umožňuje vytvořit téměř jakýkoliv objekt. Díky této možnosti je 3D tisk novým nástrojem, který v budoucnu využije každý člověk, podobně jako klasickou tiskárnu na papír, a proto je důležité zvyšovat povědomí o nových příležitostech zlepšení života.

 

Autor: Jan Vejtasa

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová