Kam na vejšku? Poradíme ti v Íčku!

Letošním maturantům nastalo opravdu náročné období. Jen přejde pololetí, budou se muset už opravdu reálně rozhodovat, na které vysoké školy si podají přihlášku. Termín odevzdání přihlášek je nejčastěji stanoven na poslední únorový den. Na jaře přijdou maturity, což je zásadní bod k tomu, aby studenti mohli na podzim na nějakou vysokou školu vůbec nastoupit. Neoddělitelnou součástí přijímacího řízení na VŠ jsou samozřejmě i přijímací zkoušky, probíhající zpravidla v červnu.

Kam na vejšku?

Vraťme se ale na úplný začátek. KAM NA VEJŠKU? Tak zní možná ještě v současné chvíli otázka mnoha studentů středních škol. Proto je tu naše Íčko!

Nevíš, kam na vejšku? Pomůžeme ti a nebudeš ani potřebovat kouzelný klobouk! Dozvíš se praktické informace o studiu a také rady z běžného studentského života. Ty ti poskytnou studenti, kteří už dané obory studují.
Každý den budeme mluvit o jiných oborech. Vyber si ty, které tě zajímají nejvíce! Na začátku (16:00) bude krátká prezentace jednotlivých škol a oborů a dále bude následovat volná diskuse (17:00). Pro zájemce bude na místě i náš íčkový kariérový poradce, který s tebou probere obecnější otázky ohledně studia a profesního směřování.
A jaké obory si vezmeme pod drobnohled?
15.1. – Přírodní vědy, medicína, sportovní fakulty
16.1. – Filozofické, pedagogické
17.1. – Ekonomie, jazyky
18.1. – Práva, technické obory

Konkrétněji můžeme slíbit, že budeme mluvit o oborech: ekologická a evoluční biologie 🌱, zubní lékařství 👨‍⚕️, management sportu 🏀, psychologie 🧠, speciální pedagogika 👩‍🏫, čínština 🈵, marketingové komunikace 🛒, architektura 🏣, technologie potravin 🍩 a práva 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová