Ve světě sociálních sítí

Máte taky takový pocit, že nás obklopuje internet z každé strany? Jo?!
Víte, co může i internet způsobovat? 
Myslíte si, že by bez internetu nemohli lidé existovat? 

 

 

Sociální síť je místo, kde lidé tráví svůj veškerý volný čas, komunikují s okolím, hledají si nové přátele, nebo se jen tak  potulují. V dnešní době by si asi málo kdo z nás dokázal představit, nemít nějakou tu sociální síť,  jako je například Facebook, Instagram, Twistr, Ask a podobné.

Bohužel se velmi často stává, že na sociálních sítích jsou i tací, kteří se naváží do ostatních tzv. „šikanou“ pomlouvají a ubližují.

Má to své následky, lidé na internetu ztrácí díky „šikaně“ sebevědomí, bojí se, straní se kolektivu. Bohužel, to může mít i fatální konec,  sebepoškozování, ublížení na zdraví a v nejhorším případě si sáhnutí na život.
Mohou být velmi závislí na internetu.

Doba, kdy jsme jako malí chodili ven, hráli si od rána do večera. Rodiče nás občas museli zastavovat, abychom zůstali i chvíli doma. Ty časy, jsou dávno pryč. Dnes už děti nezají hry “ Na babu, Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum, bác, Rybičky a rybáři jedou,… atd“ Radši zůstanou doma na počítači či na mobilu, než aby si šli hrát ven se svými kamarády.

Upřímně si myslím, že  v této době, málo kdo z nás dokáže,  fungovat bez internetu a sociálních sítí. A to jak v osobním životě, rodinném, tak i pracovním.

Autor: Kateřina Naniová

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová