Vánoce si můžete i užít!

Přeplněná parkoviště, prázdné regály v obchodech, spousta lidí kolem vás a k tomu ještě jakási hudba, která akorát podtrhuje celý ten chaos. Pak přijdete domů a jako třešnička na dortu ve schránce čeká pohlednice s přáním klidného prožití vánočních svátků. To si snad dělají srandu!

Světýlka na balkóně vám nedrží, pořád to padá, kolem stromku musíte pořád vysávat a už se rozbilo několik skleněných baněk.

Už aby bylo po Vánocích! To je myšlenka většiny dospělých, kteří se snaží zajistit svým dětem krásné Vánoce. Možná, že kdyby to nedělali pro děti, tak neslaví Vánoce vůbec. Ale kdo ví?

Pojďme si ale vypíchnout ty krásné momenty Vánoc

Když projíždíte městem, světýlka krásně lemují okna, balkóny a i některé stromky nasadily disko outfit a vločky, které si jen tak poletují vzduchem, navozují krásnou zimně vánoční atmosféru. I když jsou všichni unavení, tak vám nikdo nezapomene popřát krásné Vánoce a Šťastný nový rok. Doma to krásně voní cukrovím a vánočním stromečkem, který už jen čeká, až Ježíšek donese dárky. Pomalu se připravuje bramborový salát a kapr se smaží na pánvičce. V televizi běží jedna pohádka za druhou a vy přímo cítíte tu vánoční atmosféru. Pomalu z vás opadává ten předvánoční stres a shon a s klidem usedáte ke štědrovečerní večeři.

A je to tu! To, na co děti čekají netrpělivě celý rok – dárky! Trhání balicího papíru vám rve srdce, jelikož vám balení dárků zabralo jedno celé odpoledne. Nicméně rozzářené dětské oči vás přimějí na všechnu tu práci zapomenout. Jste tam, kde máte být – doma se svojí rodinou a se svými blízkými a pomalu si říkáte, že všechen ten stres, tlačení se mezi lidmi v obchodě, čekání v několikametrové frontě v supermarketu, dopravní zácpa, která vás zdržela hodinu ve městě, že všechno tohle stojí za ten pocit. Protože přesně o tomhle Vánoce jsou. Sejít se s rodinou a přáteli a zavzpomínat na uplynulý rok a těšit se na rok další.

 

Nestresovat se a užívat si to, co máte v tu danou chvíli! A to nejen o Vánocích! :-)

Lenka Palánová

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová