V maturitním ročníku? Jak to vše zvládnout? To se dozvíte zde.

Jste na začátku čtvrtého ročníku střední školy? Už teď máte strach, jak to všechno zvládnete? Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak čtvrťák přežít a nezbláznit se z toho. 

Poslední ročník střední školy bývá často náročný. Nejen, že vás na jeho konci čeká zkouška dospělosti, ale přichází také starosti s výběrem vysoké školy, nebo jiných forem pokračování.

Důležité je si uvědomit, že to nejspíš zvládnete. Při velkém tlaku učitelů se tomu možná ani nedá uvěřit, ale zvládnete to, opravdu. Učitelé to se studenty myslí dobře, jen sází všechny svoje karty na negativní motivaci. Snaží se ve studentech ukotvit pocit, že pokud nebudou vystresovaní, tak maturitu prostě nedají. Opak je pravdou. Nechceme samozřejmě říct, že byste před maturitní zkouškou neměli mít zdravý respekt. Je ale důležité vědět, že to zvládlo už spoustu lidí, tak proč vy ne?

Druhým typem dnešního článku je organizovat si čas. Nejde o nic velkého, či náročného, jen si třeba každý den otevřít učebnici matematiky/češtiny atd. alespoň na pět minut na zopakování si nějakého tématu. Divili byste se, jaký efekt může takové malé opakování mít.

Pokud se stále cítíte nejistí v tom, jak zvládnout tohle těžké období, doporučujeme se podívat na možnosti maturitní přípravy. Oblíbenec autora článku Marek Valášek má třeba velice dobře zpracovaná videa na youtube týkající se matematiky a jasného vysvětlení principů a vzorců.

 

Hodně štěstí!

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: Jan Vejtasa

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová