Lucky Voice Band

Kdy:
17.9.2017 @ 18:00
2017-09-17T18:00:00+02:00
2017-09-17T18:30:00+02:00
Kde:
Bazilika sv. Prokopa
Náklady:
60/120 Kč

Koncert pražského sboru Lucky Voice Band s třebíčským hostem Resonance v Bazilice sv. Prokopa v Třebíči

V půlce září 2017 zavítá do Třebíče oblíbený pražský smíšený pěvecký sbor Lucky Voice Band, který na počátku roku 2011 založila a dosud vede MgA. Lucie Freiberg, MBA.

Lucky Voice Band vystoupí v neděli 17. 9. 2017 v 18 hodin v třebíčské Bazilice sv. Prokopa, s hudebním doprovodem jejich dvorní klavíristky, korepetitorky a aranžérky, Veroniky Ptáčkové. Jako hosta si přizvali třebíčský sbor Resonance, který vede Mgr. Helena Valová.

Lucky Voice Band je doslova „banda“ pěveckých a hudebních nadšenců mnoha profesí a nemalého věkového rozpětí. Členové se schází každý týden v Praze, kde nacvičují svůj pestrý repertoár, aby mohli poté sdílet radost a nadšení ze zpěvu i se svými posluchači. Oficiálně jsou sice sborem pražským, ale většina členů pochází z různých koutů republiky, přičemž dva zpěváci (Lukáš a Sylva) jsou přímo třebíčskými rodáky.

Lucky Voice Band vystupoval několikrát na Pražské muzejní noci, na mezinárodním festivalu Baška, festivalu Karoliny Světlé, spolupořádá benefiční koncerty v Břevnovském klášteře a v Divadle Semafor. Od roku 2016 spolupracuje s rádiem Classic Praha na pravidelných pěveckých setkáních Sborovna. Kromě koncertů v různých českých městech zavítal i do Německa a Rakouska. Letos se poprvé účastnil pěvecké soutěže, a to mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní v Olomouci, kde Lucky Voice Band získal zlatou medaili. Mimo koncertu v třebíčské Bazilice má Lucky Voice Band do konce roku zatím naplánovaná ještě vystoupení v Rakousku, Hostivicích a tři koncerty v Praze.

Co o Lucky Voice Bandu napsali návštěvníci koncertů?
Babeta: „Naprosto neuvěřitelný, okouzlující, nabitý energií a láskyplný – takový byl koncert Lucky Voice Bandu ve Světlé pod Ještědem na festivalu Karoliny Světlé. Všem členům bandu hluboká poklona pro jejich nasazení, úsměv a pozitivní energii a paní dirigentce dík za krásnou řeč a jiskru v oku. Troufám si říci, že pro mě byl tento koncert zážitek roku! Děkuji.“

Markéta: „Na vaše vystoupení jsem se těšila a opravdu mě moc překvapilo a nadchlo, kolik pozitivní energie a radosti takto předáváte. Je z vás cítit velké nadšení, a to nejen pěvěcké, ale také pohybové. Vaše pojetí v rámci sborového zpěvu je ojedinělé a vymyká se zažitým vnímáním sborů jako statických a nudných těles. Děkuji za velmi hezký zážitek“.

Alena: Milí zpěváci, Vám všem a Vašim hostům chci poděkovat za krásný večer. Je vidět, jak vás zpěv baví, jak zpíváte od srdce a s nadšením. Myslím, že jdete kupředu ve sborovém zpěvu. Vaše nápady, pohyby, super repertoár od duchovní hudby po modernu! To mne uchvátilo a děkuji Vám.“

Pavel: „Krásný koncert. Netušil jsem, že může nějaký pěvecký sbor být tak živý a energický a předat tolik radosti a pozitivní energie. Děkuji. Opravdu jsem si to užil a doufám, že Vás uslyším někdy znovu.“

A co o sobě píše sám Lucky Voice Band?
„Hrajeme si se zvuky, rytmem a melodiemi. S nadšením objevujeme skrytý potenciál lidského hlasu, kouzelného nástroje, kterým je obdařen každý z nás. Společně ho ladíme a připravujeme na vystoupení, při kterých budeme moci naše nadšení sdílet i s Vámi, našimi posluchači.“

Zveme Vás srdečně na koncert obou sborů, Lucky Voice Band a Resonance Třebíč, který odstartuje v neděli 17. září 2017 v 18 hodin v Bazilice sv. Prokopa v Třebíči. Základní vstupné je 120 Kč, děti do 12 let a senioři 60 Kč. Vstupenky budou k dispozici až na místě, vstup otevřen od 17.30 hodin.

Přijďte se nechat povznést harmonií zvuků a nádherou chrámového prostoru třebíčské baziliky.

Koncert se uskuteční za podpory Unie českých pěveckých sborů, Města Třebíče, MKS Třebíč a Římskokatolické farnosti Třebíč-zámek.

LUCKY VOICE BAND

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová