LiStOVáNí: Robert Fulghum v ČR… a v knihovně v Třebíči!

Kdy:
15.6.2016 @ 17:00
2016-06-15T17:00:00+02:00
2016-06-15T17:30:00+02:00
Kde:
Sál hudebního oddělení Městské knihovny Třebíč
Hasskova 102/2
Vnitřní Město, 674 01 Třebíč
Česká republika
Náklady:
100Kč (80Kč v předprodeji)
To nejlepší v jednom dni:
  • DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ podle knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka.
    Účinkují: Věra Hollá, Alan Novotný a Lukáš Hejlík(alt. Jiří Ressler)
  • BESEDA s Robertem Fulghumem
  • AUTOGRAMIÁDA
  • KŘEST a prodej nové knihy Poprask v sýrové uličce
Vstupenky v předprodeji jsou k zakoupení v internetové studovně, přízemí knihovny, Hasskova ul.
Robert Fulghum: Drž mě pevně, miluj mě zlehka
Argentinské tango – dokonale krásné ženy, vysoké podpatky, odvážné šaty, milongueros, vášeň, slunce, temperament… anebo také obyčejní lidé, „poutníci směřující k místu zasvěcenému potřebě lásky, dotyku a objetí, které pohání hluboce lidská potřeba pohybovat se společně do rytmu hudby – obyčejná touha tancovat“.
Robert Fulghum se s tangem poprvé setkal prostřednictvím obrazů své partnerky Willow Baderové a k napsání Drž mě pevně, miluj mě zlehka ho inspirovaly vlastní zážitky. Tango totiž pro Fulghuma není pouhým tancem, ale životní cestou, novým způsobem vnímání sebe i světa kolem, „otevřením dveří v pokoji svého života“. Víte, že ve vašem životě existují nějaké dveře? Pak běžte a zkuste vzít za kliku, je dost možné, že nebudou zamčené. Jevištěm Fulghumova románu je seattleská tančírna Century. Není to ani tak místo, ale spíš všechny ty příběhy, které se tu odehrávají. Setkávají se tu lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání či sexuální orientace… To, co je důležité venku, zde není podstatné… Jde tu totiž o jediné – o tanec.
 
Robert Fulghum: Poprask v sýrové uličce
Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová