Královská noc

Kdy:
1.4.2016 celý den
2016-04-01T00:00:00+02:00
2016-04-02T00:00:00+02:00
Kde:
Městská knihovna Třebíč
Hasskova 102/2
Vnitřní Město, 674 01 Třebíč
Česká republika
Jeden večer a jedna noc ve středověku. Zažijeme velkolepé dobrodružství ve slavné době vrcholného středověku v českých zemích za doby vlády nejznámějšího českého panovníka Karla IV.

Program:

Pověsti Pražské
Představení Divadla Evy Hruškové na motivy našich dějin. Eva Hrušková a Jan Přeučil se projdou s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Praţském, navštíví Faustův dům, Pržţský hrad i Vyšehrad. V úsměvném i poučném představení se dovědí více o našem hlavním městě a nechají se inspirovat k výletům a procházkám po Praze.
Třebíčská skupina historického šermu Páni z Rukštajna: Příběh rytíře
Cesta rytíře od pážete k pasování na rytíře. Povídání o době temného středověku, popis výcviku se zbraní a jízdy na koni, válečná tažení, klání, slavnosti a turnaje, příprava do bitvy, oblékání zbroje, péče o zbroj.
Královská dílna
Po prezentaci Pánů z Rukštajna a získaných informacích si děti zkusí samy vyrobit hrad, erb i královskou korunu tak, jak je známe z doby Karlovy.
Královský turnaj v kuželkách, na koni, vysvobození princezny atd.
Akce v rámci projektu Rok s Otcem vlasti. Na projekt byla podána žádost v rámci grantového programu Ministerstva kultury ČR, program Knihovna 21. století.
 
Akce je součástí celorepublikové kampaně Noc s Andersenem.

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová