Blanka Fišerová – O holčičce s kouzelnýma nohama

Kdy:
9.4.2017 @ 17:30
2017-04-09T17:30:00+02:00
2017-04-09T18:00:00+02:00
Kde:
Sál hudebního oddělení Městské knihovny Třebíč
Hasskova 102/2
Vnitřní Město, 674 01 Třebíč
Česko
Náklady:
Zdarma

Autorské pohádkové čtení třebíčské rodačky Blanky Fišerové.

V průběhu rekordních čtyř měsíců se Blance Fišerové podařilo napsat a vytvořit originální pohádkový příběh pro děti i dospělé        O Holčičce s kouzelnýma nohama, který je inspirovaný autorčinou maminkou a dopisy, které jako malá holčička psala z léčebny v Košumberku.

A o čem kniha je? Malé hlavní hrdince uletěly nožní duše a za pomoci háčkovaných kouzelných punčoch se za nimi rozletí do světa, aby se uzdravila.

„Až deset let po maminčině smrti jsem byla schopná probírat se jejími věcmi a v krabici od dortu jsem objevila tento zázrak – desítky dopisů. A fantazie se mi rozletěla, stejně jako se v pohádce Holčička rozletí díky svým kouzelným nohám,” poodhaluje prvotní inspiraci Blanka Fišerová.

Hana Mičková vytvořila imaginativní, inspirativní obrazový svět pro Holčičku, stejně jako ilustrace v podobě omalovánek, takže si děti i dospělí mohou některé momenty příběhu dokreslit dle vlastní fantazie. Zároveň jsou do ilustrací vkomponovány prvky z dopisů skutečné holčičky a jsou isnpirovány háčkováním.

Obě dvě mají za sebou už jednu úspěšnou poetickou publikaci Zlodějky lžiček, která byla odbornou porotou Památníku národního písemnictví v Praze zařazena mezi 13 nejkrásnějších knih v kategorii krásná literatura za rok 2015.

Knihu, omalovánky a pexesa ke knížce bude možné na místě zakoupit.

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1990222-holcicka-s-kouzelnyma-nohama-je-plna-optimismu-a-fantazie

ANIMOVANÁ UPOUTÁVKA:
https://youtu.be/Qbxsqwoi3ws

ROZHOVOR S BLANKOU FIŠEROVOU:
http://www.denik.cz/ostatni_kultura/jak-uspet-v-crowdfundingu-budte-originalni-rika-autorka-popularni-knizky-20170209.html

WEB A FACEBOOK PROJEKTU:
http://www.blankafiserova.cz/pohadka
http://www.facebook.com/kouzelnenohy

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová