Režisérský talent

Steven Spielberg dne 18. ledna 2019 oslavil své 73. narozeniny. Za svůj život dosáhl velkých úspěchů po celém světě. Nyní bychom si mohli připomenout, čím se Steven Spielberg proslavil.

Stevena Spielberga všichni znají jako amerického režiséra. Kromě režie se též stará o filmovou produkci a scénář, dokonce se podílel na založení produkční společnosti DreamWorks. Za svůj život již stihl natočit pestrou škálu filmů, bývá též považován za nejvýdělečnějšího filmového režiséra. Přestože jeho filmy jsou jednoznačně komerční, nestrádají na kvalitě, jak by se na první pohled mohlo zdát. Snímky sahají do žánrů sci-fi, hororu, dramatu i komedie.

Svůj um poprvé ukázal v úspěšném snímku Čelisti (1975), dále diváky ohromil sérií Indiana Jones a také sérií Jurský park. Největšího úspěchu však dosáhl s filmy Schindlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana, za které dostal Oscara. Schindlerův seznam získal Oscara i v kategorii Nejlepší film. Mezi jeho další filmy patří například Chyť mě, když to dokážeš, E. T. – Mimozemšťan, Válka světů nebo například Most špionů.

Jedna zajímavost na závěr. Celkově filmy režírované panem Spielbergem vydělaly přes 15 miliard amerických dolarů.

Zdroj: Wikipedia

Autor: Pavel Saitl

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová