Nástavbové studium slouží k tomu, abyste mohli získat i maturitu, když už máte v kapse výuční list. Většinou jej nabízí škola, kde jste studovali, ale není problém se přihlásit na jinou školu.
Denní studium trvá 2 roky (ostatní formy jsou o jeden rok delší). Základní podmínkou pro přijetí ke studiu „nástavby“ je vyučení ve 3letém oboru a zpravidla i jeho příbuznost s oborem v maturitní nástavbě (ne vždy je to ale podmínka).
Přihlášku je třeba podat nejpozději do 1. března řediteli školy, na kterou se hlásíte. V prvním kole lze podat pouze 2 přihlášky na školy, v dalších kolech již počet přihlášek omezen není. Přihlášky pro „nástavbu“ mají hnědý podtisk a můžete si ji stáhnout přímo ze stránek ministerstva školství. Ve většině případů je třeba do přihlášky zapsat i posudek o zdravotní způsobilosti studenta, který vám vypíše váš lékař.
Budete stejně jako žáci devátých tříd, kteří se hlásí do čtyřletých maturitních oborů, skládat jednotnou přijímací zkoušku z matematiky a její aplikace a českého jazyka a literatury (didaktický test).
Podrobnější informace naleznete na webu Infoabsolvent:
- Mám výuční list a chci víc
- Přechod na nástavbové obory vzdělání
- O co jde v nástavbovém studiu
- Kam na nástavbu
- Přijímačky do nástavby
Vyhledavače oborů a škol nástavbového studia.
Oficiální vyhledávač škol
Informačním systém Infoabsolvent (ISA+) nabízí pomoc při hledání vzdělávací a profesní dráhy. Najdete zde všechny školy a obory vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Při výběru povolání žákům a studentům pomáhá i Profi test nebo videoukázky technických profesí. Velkým přínosem je ISA+ pro žáky se zdravotním postižením i pro žáky se studijními problémy.
Komerční vyhledávače
zdroj: http://www.nicm.cz