Parta mladých lidí zkrášlí podchod na „vlakáči“ v Třebíči

Cestujete často z/do Třebíče vlakem? To jste jistě už využili podchod na druhé nástupiště. Ruku na srdce – líbí se vám tyto prostory? Partě mladých lidí z Třebíče ne, tak se rozhodli jednat! Sesbírali grafické návrhy od zájemců (skupin i jednotlivců), které by v tematice Třebíče měli zkrášlit ponurý vlakový podchod.

Celá akce vypukla už před pár týdny. Do poloviny června se mohly přihlásit týmy, ale i jednotlivci. Podstatou jejich přihlášky do soutěže o nejlepší grafický návrh výmalby podchodu byly už i konkrétní kresby. Tematika je jednotná a jednoduchá – město Třebíč. Máme zde spoustu krásných míst, která by se ihned po příjezdu turistů do Třebíče představila na jednom prostoru. Takže co vyhraje – Bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť, městská věž…?

Nyní je vše v rukou veřejnosti. Od 20. června budou zaslané návrhy vystaveny on-line na Facebooku i fyzicky v Íčku Třebíč (budova nádraží ČD) a vy budete moci hlasovat, jak bude náš podchod vypadat!

Více informací najdete na Facebooku.

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.