Otevřeli jsme nový Student Point!

V rámci spolupráce s městem Třebíč byl v pondělí 14. května slavnostně otevřen Student Point na místním autobusovém nádraží. Jedná se tak vedle Íčka na vlakovém nádraží o další prostor, který mohou využívat nejen studenti k práci i odpočinku.

„Jsme moc rádi, že k Informačnímu centru pro mládež, které sídlí na vlakovém nádraží, jsme mohli otevřít další prostor pro studenty. Jedná se o Student Point na ‚autobusáku‘, kde najdou útočiště nejen mladí lidé a studenti,“ slibuje Jan Burda z Občanského sdružení KADET, které je zřizovatelem Informačního centra pro mládež Třebíč.

Služby v novém Student Pointu

Služby, které lidé najdou v nových prostorách autobusového nádraží, se podobají těm, na které jsou zvyklí i v Íčku Třebíč, které sídlí na vlakovém nádraží. Najdete zde klid k odpočinku, ale také notebooky s bezplatným připojením na wi-fi. Lze si zde vytisknout či okopírovat a nascanovat potřebné materiály, také si můžete zakoupit výbornou kávu a třebíčskou ZONku. Máme zde i sdílenou knihovnu, kde si můžete vybrat libovolnou knihu a v poklidu s ní relaxovat v pěkných prostorách. Můžete se za námi zastavit i se zakázkou na výrobu placek, což se těší velké oblibě i v Íčku na „vlakáči“. Do dvou dnů mohou být vaše originální placky hotové! Samozřejmostí je podávání informací mladým lidem, k čemuž je Informační centrum pro mládež určeno primárně.

Slavnostní otevření

V pondělí 14. května proběhlo slavnostní otevření Student Pointu. Zúčastnil se i pan starosta Třebíče – Ing. Pavel Janata, dále novináři, veřejnost a také vzácní hosté – zástupkyně Národního informačního centra pro mládež v Praze a majitelka studia Belidis, které se postarolo o celkový vzhled a zařízení prostor. Nyní je Student Point již v plném provozu!

Informace

Jak již bylo zmíněno, nový Student Point najdete přímo v budově autobusového nádraží na Komenského náměstí (vchod ze strany od autobusových nástupišť), v prvním patře. Otevřeno je pro vás každý všední den. Od pondělí do čtvrtka 13:00 až 17:00, v pátek do 15:30.

Více informací najdete také na www.icmtrebic.cz.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová