Oslavte s námi Evropský den informací

Svůj den mají matky, otcové, děti i Země, tak proč ne Informace pro mládež? Kdy tento den vznikl a proč je významný?

Slaví se od roku 2007, vždy 17. dubna jako připomínka dne, kdy byla založena nezisková organizace Eryica, Evropská agentura pro informace a poradenství pro mládež. Organizace, existuje od roku 1986 a jejím hlavním cílem je zintenzivnit a usnadnit evropskou spolupráci v oblasti poradenství, informací a mládeže.

Za tímto účelem byla také přijata Evropská charta informací o mládeži. Říká, že dnešní přístup k informacím a schopnost analyzovat a používat je pro mladé lidi stále důležitější. Dále uvádí 16 zásad, které by měly tvořit minimální standardy a měřítka pro komplexní, soudržný a koordinovaný přístup k práci s informacemi pro mládež.

Jedním z těchto principů jsou například bezplatné informační služby pro mladé lidi, informační centra otevřená všem, nebo podpora mladých lidí při využívání moderních informačních a komunikačních technologií.

Jedním z cílů tohoto dne je zvýšit povědomí nejen dětí a mládeže o informačních centrech mládeže a dalších informačních službách, kde budou mladí lidé dostávat kvalitní a přesné informace.

Evropský den informací je v dnešní době, která se také nazývá Informační, důležitý proto, že definuje zásady nakládání s informacemi. Je důležité vědět, jak informace filtrovat, a právě proto slavíme tento den.

Autor: Jan Vejtasa

Zdroj: http://remix.nicm.cz/evropsky-den-informaci/


 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová