Předsedou poroty byl historik umění a kurátor, Mgr. Rostislav Koryčánek. Členy poroty a náhradníky byli zvoleni Doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, Ing. arch. Zdeňka Vydrová, MgA. Ondřej Císler, Ph. D., MVDr. Pavel Heřman, Ing. Marie Černá, Mgr. Julie Dolejší, Ing. Pavel Janata, Doc. Ing. arch. Ivan Wahla, Ing. arch. Dominik Saitl a Bc. Dagmar Pacalová.
Podle pravidel České komory architektů pro architektonické soutěže musí být nadpoloviční většina poroty z řad nezávislých odborníků. Sekretářem soutěže byl městský architekt Ing. arch. Jaroslav Hulín.
Návrhy byly hodnoceny bez uvedení autorů, pouze pod pořadovými čísly. Porotci tak nevěděli, kteří autoři návrhy předložili.
Porota zvolila vítězem soutěže návrh s pořadovým číslem 5., jehož autorem je atelier H3T architekti s.r.o. z Prahy. Citace z hodnocení vítězného návrhu: Vítězný návrh představuje nový způsob pohlížení na archetypální motiv kašny. Kašna (vodní prvek) je symbolicky povýšena na vznešený výtvarný objekt. Transparentnost a lehkost prvku je v náměstí přínosem, přitom je nepřehlédnutelná. Vlastní technické řešení je součástí konceptu. Tento dlouhodobý urbánní šperk má potenciál vytvářet nové a překvapivé sociální vazby na náměstí. Řešení je investičně i provozně ekonomicky přijatelné. Nabídka vodních režimů je maximální a bohatá. V zimním období nejsou oslabeny kvality díla ani náměstí.
Na druhém místě se umístil návrh s pořadovým číslem 13, jehož autorem je Adam Hudec, který žije a pracuje ve Vídni v Rakousku. Třetí místo získal návrh s pořadovým číslem 10, autorem je DISprojekt s.r.o. z Třebíče. Tyto tři návrhy byly oceněny, první částkou 80 tisíc korun, druhý získal 60 tisíc a třetí 40 tisíc korun. Další tři návrhy s čísly 12, 15 a 26 byly odměněny částkou každý 6 tisíc korun.
S instalací vodního prvku se počítá při plánované rekonstrukci Karlova náměstí.
Zdroj:
http://trebic.cz/architektonicko-vytvarna-soutez-na-vodni-prvek-ma-viteze/d-38198