Nové nádraží v Třebíči – jak bude vypadat?

V minulém týdnu se v prostorách třebíčského Informačního centra pro mládež na vlakovém nádraží sešli zástupci Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a dalších drážních organizací s projektanty, aby diskutovali o budoucí podobě výpravní budovy vlakového nádraží.

Kompletní proměnou projdou především prostory pro cestující. Přípravy celého projektu jsou na začátku, takže je možné přestavbu ještě ovlivnit.

No a kdo jiný než cestující by měl mít možnost mluvit do toho, jak budou prostory – které budou využívat – vypadat? Na jednání už jsem po diskusích s veřejnosti vznesl několik námětů. Třeba na přebalovací pult, adekvátně vybavenou čekárnu pro maminky s dětmi, úschovnu kol, bezpečnost prostor, zachování vchodu z ulice atd.

Do celého procesu přípravy projektu vstupuje celá řada faktorů. Přísné bezpečnostní, hygienické i drážní předpisy, požadavky zainteresovaných subjektů…

Každopádně, pokud cestujete vlakem, nebo přijíždíte autobusem na přestupní terminál, máte možnost sdělit svoje nápady nebo náměty prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře:

Ovlivněte výslednou podobu nádraží

Vaše podněty určitě probereme s projektanty a budeme vás informovat o dalším vývoji!

Jan Burda – ICM Třebíč

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Lenka Vaníčková

V médiích a kultuře se pohybuji již víc než deset let. Tyto činnosti se staly nejprve mým koníčkem, poté studijní náplní a v posledních letech i profesí. Je mi 26 let a žiji ve Starči, nedaleko od Třebíče. Náplní mého volného času je… No, popravdě moc volného času nemám. :-) Ale rozhodně se většina mých koníčků točí kolem muziky, přírody a hlavně mé rodiny. Nejlépe strávené chvíle si užiji doma ve Starči, obklopená svými nejbližšími a krásným lesem.