Nové nádraží v Třebíči – jak bude vypadat?

V minulém týdnu se v prostorách třebíčského Informačního centra pro mládež na vlakovém nádraží sešli zástupci Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a dalších drážních organizací s projektanty, aby diskutovali o budoucí podobě výpravní budovy vlakového nádraží.

Kompletní proměnou projdou především prostory pro cestující. Přípravy celého projektu jsou na začátku, takže je možné přestavbu ještě ovlivnit.

No a kdo jiný než cestující by měl mít možnost mluvit do toho, jak budou prostory – které budou využívat – vypadat? Na jednání už jsem po diskusích s veřejnosti vznesl několik námětů. Třeba na přebalovací pult, adekvátně vybavenou čekárnu pro maminky s dětmi, úschovnu kol, bezpečnost prostor, zachování vchodu z ulice atd.

Do celého procesu přípravy projektu vstupuje celá řada faktorů. Přísné bezpečnostní, hygienické i drážní předpisy, požadavky zainteresovaných subjektů…

Každopádně, pokud cestujete vlakem, nebo přijíždíte autobusem na přestupní terminál, máte možnost sdělit svoje nápady nebo náměty prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře:

Ovlivněte výslednou podobu nádraží

Vaše podněty určitě probereme s projektanty a budeme vás informovat o dalším vývoji!

Jan Burda – ICM Třebíč

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.