Mládež kraji Vysočina

Mladým lidem často není lhostejné, co se děje v jejich okolí, jak vypadá místo, kde žijí. Nyní mají díky projektu „Mládež kraji“ možnost získat až třicet tisíc korun na realizaci vlastního nápadu.

„Dnešní mladí lidé mají často spoustu zajímavých nápadů, jak vylepšit svou obec nebo na uspořádání zajímavé akce. Většinou ale nemají finanční prostředky na jejich realizaci. Smyslem projektu Mládež kraji je finančně podpořit zajímavé nápady a umožnit tak jejich realizaci,“ říká Jan Burda – předseda představenstva Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina, který projekt na Vysočině koordinuje.

www.projektprotebe.cz

Zapojit se mohou neformální skupinky minimálně čtyř mladých lidí ve věku 15–26 let. Protože nejsou nijak vymezena témata, kreativitě se meze nekladou. Realizovat je možné akce pro děti, projekty pro seniory, integrační akce, koncerty nebo jiné kulturní akce, úklid části obce. „Možnosti jsou skutečně velmi široké. Hlavní je, aby byl nápad přínosem pro okolí. Projekt by měl být něčím nový a hodně důležité je, aby měl nějaký efekt pro okolí – obec nebo její obyvatele,“ dodává Jan Burda.

Každý nápad je potřeba zaregistrovat na webové stránce projektu www.projektprotebe.cz do 15. dubna. Na webu jsou zveřejněny i podrobné podmínky pro schvalování i realizaci projektů. Veškeré podrobnosti lze také získat na facebookové stránce www.facebook.com/mladezvysocina.

Realizaci projektu na Vysočina finančně podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Kraj Vysočina a města Žďár nad Sázavou, Pelhřimov a Třebíč. „O podpoře Jihlavy a Havlíčkova Brodu zatím jednáme,“ upřesňuje Burda.

Více informací: Jan Burda, 777 750 131, info@rdmkv.cz

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.

V současné době realizuje několik projektů. Například www.projektprotebe.cz, www.tabory-vysocina.cz, www.volnycas-vysocina.cz a další. Více informací o RDMKV je na webu www.rdmkv.cz

201308230405_Rada-deti-a-mladeze-kraje-vysocina

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová