Máš dostatečně vysoké kapesné?

Odpovídá kapesné tvým osobním potřebám? Vyděláváš si peníze na brigádě? Dobré otázky, které se týkají hospodaření s penězi.  A v souvislosti s tím je v dnešní době tolik skloňované slovní spojení  – finanční gramotnost. Jedná se o soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Je třeba mít představu o měsíčních, respektive i týdenních výdajích. Aktivně si spořit, vyznat se ve finančních produktech na bankovním trhu a v základních parametrech, např. rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, pojištění vkladů v bankách, úrok, RPSN. Je dobré si tyto znalosti ve finanční oblasti osvojit. V současnosti je mnoho nebankovních společností, které nabízejí své služby velmi „draho“. Neznalý člověk se může snadno zadlužit, jak se říká, „až po uši“.

Banka Sparkasse nabízí pro mládež Dětské konto (od narození do 15 let) a S-Club konto (15-26 let), naučíš se používat účet, debetní platební kartu, internetbanking a smartbanking v mobilu. Při založení získáš skvělý dárek! Máš zájem o více informací? Jsme k dispozici každý pracovní den v bance Sparkasse na Karlově náměstí v Třebíči od 8:30 do 17:00.

Lenka Dvořáková
lenka.dvorakova@wspk.cz, tel.: 568 408 460
Tým Banky Sparkasse Třebíč

Autor příspěvku: Jan Burda

Práce a aktivity pro děti a mládež mě naplňují bez ohledu na to jestli je dělám jako dobrovolník nebo jako zaměstnanec. Ícko je velkým koníčkem.