Kde chytit poslední letní slunce? 6 míst, na kterých jste (možná) ještě nebyli

Nestačilo Vám parné léto a nehodláte zatím přivítat přízemní mrazíky? Chcete si užít poslední letního sluníčka? Pokud ano, poslední letní slunce můžete chytit na těchto šesti zahraničních místech!

Jak se s námi mohlo léto rozloučit tak rychle? Řekli jsme snad něco nevhodného? Ještě nedávno začínal červenec a najednou je začátek října a podzim a zima před námi.

Jestli zatím nejste ochotní přivítat přízemní mrazíky a chcete dát létu sbohem po svém, tady je šest míst, kde ještě pár teplých paprsků zastihnete.


Óbidos, Portugalsko 

Proč právě sem: Středověké městečko, které vypadá, jako by ho někdo zhmotnil z ilustrací pohádek, leží jen 50 kilometrů od Lisabonu. Místo bylo ještě nedávno cílovou destinací pro všechny milovníky sladkostí – každoročně v něm probíhá festival čokolády a vyrábí se tu slavný višňový likér ginjinha.

V posledních letech se ale Óbidos transformoval na město desítek knihkupectví, ve kterých najdete vše od středověkých básní, designových coffee table books až po román od portugalského spisovatele a držitele Nobelovy ceny za literaturu Josého Saramaga.

Co nevynechat: Kostel Igreja de Santiago, který byl nedávno přeměněn na knihkupectví.

Aktuální počasí: 31 °C

Kde se ubytovat: The Literary Man Hotel už podle názvu napovídá, že mezi regály s knihami si můžete i ustlat.


Banyalbufar, Mallorca

Proč právě sem: Jen kousek od slavné Valdemossy najdete uprostřed severního pobřeží Mallorky (cirka 25 km od hlavního města ostrova Palma de Mallorca) městečko Banyalbufar, které z obou stran objímají zelené vrcholky hor.

Městečko, kde se během několika dní budete přátelsky zdravit s každým místním obyvatelem, kde nikdo nezná význam slova novostavba, se vyznačuje terasovitými vinicemi a také zátokou s oblázkovou pláží, na níž se od slaného moře můžete omýt pod vodopádem, který teče z hor.

Co nevynechat: Víno z místních vinic.

Aktuální počasí: 25 °C, polojasno

Kde se ubytovat: Pronajměte si jednu z místních historických vil.


Hydra, Řecko

Proč právě sem: Hydra je řecký ostrov, který byste při troše snahy mohli obejít pěšky. Jeho délka je totiž přibližně 35 kilometrů, zatímco šířka ve směru příčném jen zřídka překročí pět kilometrů. V hlavním (a jediném) městě na ostrově ale najdete tolik restaurací, vináren a bister, že se rozhodně nudit nebudete.

Hydra je ale především známá svou nekompromisní politikou zákazu motorové dopravy (k říjnu 2008 jsou uděleny tři výjimky: jednomu vozidlu ambulance a dvěma vozidlům na sběr odpadků). Ale nelekejte se, s kufry se nosit nemusíte. Z přístavu do hotelu vám je odnese třeba mezek.

Co nevynechat: Pronajměte si loď a projezděte zátoky, na které jiný přístup neexistuje.

Aktuální počasí: 21 °C, polojasno

Kde se ubytovat: V pětihvězdičkovém hotelu Leto – když už ne kvůli dokonalému komfortu, tak alespoň kvůli názvu.


Malaga, Španělsko

Proč právě sem: Barcelona je passé. Malaga je nová destinace na španělském jižním pobřeží, kam jet na prodloužený víkend. Přístavní město s krásným historickým centrem je právem městem umělců. Narodil se zde nejen Antonio Banderas, ale i Pablo Picasso, který tu má muzeum.

Ve městě kromě něj najdete mnoho malých kaváren, vináren i restauraci Dani García oceněnou michelinskou hvězdou. Specialitou, kterou byste neměli vynechat, tu jsou ale především mandle v medu a mandlové máslo.

Co nevynechat: Caminito del Rey neboli Královskou cestu.

Aktuální počasí: 31 °C, polojasno

Kde se ubytovat: Kousek od bytu Antonia Banderase, je tam prý dost často.


Marrákeš, Maroko

Proč právě sem: O Marrákeši se říká, že má nejlépe zásobované súky (tržiště) v celém Maroku. Pokud tedy nutně potřebujete nový, ručně tkaný koberec, měli byste zamířit právě sem. Zážitkem bude i návštěva náměstí Djemaa El Fna, kde se to hemží herci, lidovými vypravěči, zaklínači hadů, prodavači vody či vykladači budoucnosti.

I okolní marocká města ale stojí za to navštívit. V Tangeru si můžete dát čaj a vodnici stejně jako v 60. letech Rolling Stones (kteří se tam obsahem dýmky trochu „upravili“) v kavárně Cafe Baba nebo vyrazte do Fezu, kde najdete jedno z nejstarších tržišť v zemi.

Co nevynechat: Muzeum Yvese Saint Laurenta

Aktuální počasí: 32 °C, slunečno

Kde se ubytovat: Pokud chcete zjistit, jaké to je, žít jako král, ubytujte se v Palais Namaskar.


Muskat, Omán

Proč právě sem: Hlavní město Muskat láká svým životem i velkou mešitou dostavěnou teprve před 16 lety. Ale pokud si půjčíte auto (doprava v Ománu je překvapivě jednoduchá a přehledná), můžete navštívit mnoho krásných přírodních úkazů.

I přesto, že je Omán z 82 procent poušť, můžete se vykoupat v tyrkysových jezírcích Wadi Shab nebo navštívit momentálně zelenou Sálalu.

Co nevynechat: Sandboarding aneb surfování na dunách.

Aktuální počasí: 34 °C, slunečno

Kde se ubytovat: Pokud chcete zažít Omán jinak, zabookujte si alespoň dvě noci v pětihvězdičkovém hotelu Al Jabal Al Akhdar Resort, který se nachází uprostřed hor.

Zdroj:
www.forbes.cz/kde-chytit-posledni-letni-slunce-6-mist-na-kterych-jste-mozna-jeste-nebyli/

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová