Kam na vejšku? To jsme radili studentům v Íčku

Letos poprvé jsme uspořádali v Íčku akci, která nesla název Kam na vejšku?. Během čtyř dnů vysokoškoláci představili na desítku zajímavých oborů, které právě studují. Zájemci o studium se tak mohli dozvědět nejen to, jak je těžké se na obor dostat a dále ho studovat, ale i jaké je studentské zázemí v jednotlivých městech nebo co mohou dělat ve volném čase.

Podrobně jsme o akci informovali v našem článku, kde si jednotliví studenti mohli vybrat, na které prezentace oborů se zastaví. Dle počtu středoškoláků můžeme soudit, že největší zájem je o psychologii a různé obory pedagogiky.

Prezentace a individuální „pokec“

Na úvod vždy vybraní přednášející svůj obor studia představili v krátké prezentaci. Poté už se zájemci o informace rozdělili do skupinek a mohli v Íčku libovolně debatovat o věcech, které je na daném oboru zajímaly. Vytvořili příjemnou atmosféru, pohodový pokec a my jen doufáme, že mají letošní maturanti více jasno o tom, kam na konci února pošlou přihlášku ke studiu.

A pokud si ještě nejsou budoucí vysokoškoláci jistí výběrem, ještě je čas využít naše kariérové poradenství v Íčku!

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Sandra Hašková

Je mi 22 let a studuji na Univerzitě Pardubice. Věnuji se zde oboru Sociální antropologie. Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou, ať už v místě mého bydliště v Okříškách nebo na nějakém společném výletě. S výlety souvisí další moje záliba, a to cestování. Velmi ráda poznávám nové země, nové lidi, jejich kulturu a zažité tradice. Ve volném čase si jdu také ráda zaplavat nebo si přečtu knížku. Nejvíce si však vážím času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu.