Inženýr mnoha rolí

V Praze roku 1938 se narodil všem, kdo sledují televizi, známý herec, bavič a moderátor, Petr Nárožný. Narodil se 14. dubna, tudíž nedávno oslavil své 82. narozeniny. Oslavenci samozřejmě blahopřejeme k tomuto úctyhodnému věku a připojuji krátký souhrn jeho života.

Již jako malý se věnoval ochotnickému divadlu v Osvětové besedě. Studoval na ČVUT v Praze architekturu a pozemní stavitelství. Roku 1968 se stal inženýrem.

Svoji hereckou kariéru započal v Semaforu, kde působil v letech 1973 – 1980. Zde se svým kolegou, Luďkem Sobotou, předváděli komické výstupy, které se všem divákům vryly do paměti a herci si díky nim získávali u lidí oblibu.

Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v 70. letech ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Následovaly role ve filmech Marečku, podejte mi pero, Což takhle dát si špenát, Parta hic, nebo také Ten svetr si nesvlíkej.

Petr Nárožný se také objevoval i v pohádkách, například Kouzelný měšec nebo Nesmrtelná teta. Jistě si ho také všichni pamatují z pohádky S čerty nejsou žerty.

Působil taktéž v televizi Nova, kde sehrál roli hospodského v nezapomenutelném seriálu Hospoda. Taktéž namluvil některé pohádky (Mach a Šebestová, Žofka a spol…).

Na závěr bych jen dodal, že se svojí manželkou, Ivou, má dvě děti.

 

Autor: Pavel Saitl

Zdroj: fdb.cz

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová