Íčko v lednu neodpočívá!

V Informačním centru pro mládež v Třebíči nezahálíme ani v novém roce! Na leden připravujeme hned několik akcí, které osloví široké spektrum našich klientů.

Na začátek ještě jednou všechny upozorňujeme, že od ledna máme trochu pozměněnou naši „otvíračku“ – najdete nás zde od pondělí do čtvrtka, a to od 7:00 do 18:00. V pátek potom od 7:00 do 16:00. A jaké akce tedy chystáme na leden?

Studentská snídaně

Od pondělí 8.1. do středy 10.1. vyrážíme s naším Íčkem do terénu, a to přímo před třebíčské střední školy. V rámci projektu Studentská snídaně budeme u vybraných škol před vyučováním rozdávat čerstvé pečivo, kávu a čaj. K tomu samozřejmě poskytneme studentům i učitelům informace o ICM a budeme rozdávat informační letáčky o nadcházejících akcích.

Novoroční setkání neziskovek

Jelikož bychom rádi dále podporovali činnost a spolupráci neziskových organizací v Třebíči, připravili jsme na 10. ledna akci nazvanou Novoroční setkání neziskovek.  Chceme si popovídat o tom, jak co nejlépe posouvat dále naši činnost. A o čem budeme mluvit především?

  • co vám může nabídnout Íčko
  • jak to bude na Hrádku
  • jaké kdo plánuje velké akce
  • jak se nám žádá o granty
  • co pro sebe můžeme udělat

Další témata jsou samozřejmě volná a popovídáme si o všem, co je v současné době pro neziskovky v Třebíči nejdůležitější. Takže 10. ledna od 17:00 v Íčku!

Kam na vejšku?

Nevíš, kam na vejšku? Pomůžeme ti a nebudeš ani potřebovat kouzelný klobouk! Dozvíš se praktické informace o studiu a také rady z běžného studentského života. Ty ti poskytnou studenti, kteří už dané obory studují.
Každý den budeme mluvit o jiných oborech. Vyber si ty, které tě zajímají nejvíce! Na začátku (16:00) bude krátká prezentace jednotlivých škol a oborů a dále bude následovat volná diskuse (17:00). Pro zájemce bude na místě i náš íčkový kariérový poradce, který s tebou probere obecnější otázky ohledně studia a profesního směřování.
A jaké obory si vezmeme pod drobnohled?
15.1. – Přírodní vědy, medicína, sportovní fakulty
16.1. – Filozofické, pedagogické, umělecké fakulty
17.1. – Práva, ekonomie, jazyky
18.1. – Technické obory

 

 

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová