Íčko Třebíč je aktivní v mnoha směrech, od doučování do promítání dokumentů. Nyní zabrousilo i do vod výukových programů pro základní školy. 

Minulý týden u nás v Íčku proběhly celkem dva výukové programy pro základní školy. Konkrétně pro dvě třídy ze základní školy T.G.M. Třebíč.  Jednalo se o výukový program s názvem: „Neboj se žít offline.“

Problematika nadměrného používání nových technologií a s tím spojené i nadměrné používání sociálních sítí mezi žáky základních škol je v poslední době poměrně hodně diskutovaná. A není se čemu divit. Zkuste se zajít podívat o přestávce do jakékoliv třídy. V mnoha případech totiž uvidíte žáky sedící v lavicích hledící do svých mobilních zařízení. Děti se spolu nebaví, nesmějí se a dokonce ani „nezlobí“. Jistě nejsme jediní, komu tato situace nepřipadá v pořádku. Paralelní svět, který si žáci vytvoří na sociálních sítích, pomalu ale jistě nahrazuje ten normální. Působení na sociálních sítích mimo jiné značně působí na sociální vazbě mezi žáky ve třídě, nemluvě o postupné ztrátě schopnosti mezi sebou přirozeně komunikovat.

V semináři jsem se zaměřila i na problematiku bezpečnosti internetu. Díky interaktivnímu přístupu jsem docílila plného zapojení žáků do diskuze. Při následné aktivitě s pracovními listy mohli žáci v skupinkách vyjádřit svůj názor  na kyberšikanu jako takovou, na rozdíly mezi šikanou a kyberšikanou nebo třeba jakých prostředků se ke kyberšikaně využívá. To, jak děti byly schopné reagovat a diskutovat na toto téma, mě příjemně překvapilo. Je zde vidět, že školy své povinnosti v této oblasti nezanedbávají.

Íčko Třebíč samozřejmě nabízí více výukových programů. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na info@ickotrebic.cz nebo můžete zavolat na 777 324 131.