Co dělat po maturitě, když ještě nechcete na vysokou

Jste přijatí na vysokou školu, ale ještě se na nic necítíte a chtěli byste si prodloužit mládí? Nevyšla vám vysoká a hledáte možnosti co dál? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, pak pro vás máme dobrou zprávu, možností je mnoho. 

Po maturitě asi není úplně nejlepší zůstat doma a jen si „užívat“, nebo aspoň ne dlouhodobě. Jednak by z vás rodiče neměli radost a jednak by vám mohla utéct možnost zlepšit si nějakou svoji dovednost, nebo získat nějaký certifikát či osvědčení, které by vám mohlo pomoct v dalším profesním životě. Možností je opravdu mnoho, my se dnes zaměříme na jazykové školy.

Tématem, kterým se budeme zabývat je jazyková škola. Takzvaná jazykovka vám v ročním pomaturitním studiu pomůže se zlepšením vašich jazykových schopností, ale zároveň vám pomůže s přípravou na jazykové certifikáty, které se rozhodně v životě budou hodit. Zaprvé jsou dobré pro zaměstnavatele, který vidí, že jazyk, který jste si napsali do životopisu ovládáte na certifikované úrovni a zadruhé se může hodit na případném studiu na VŠ, kde spousta škol uznává certifikáty FCE a CAE v anglickém jazyce místo zkoušek z tohoto jazyka.
Jazykovou školu můžete navštěvovat také v Třebíči, nikoho konkrétního ale doporučovat nebudeme.

Hodně štěstí při studiu na jazykové škole! :)

Autor: Jan Vejtasa
Zdroj: https://www.jazykovky.cz/

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.