Běh pro Paměť národa

V sobotu 18. 5. v 8:00 se v Libušině údolí v Třebíči konal dobročinný běh pro Paměť národa, který má za cíl vybrat peníze pro podporu iniciativy zachovat příběhy minulého století a poučit se z nich. Akci organizuje Gymnázium Třebíč.

Oficiální text organizátorů:

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.
Poběžte s námi „za všechny, kteří to nevzdali“! Letos už po druhé a znovu v Libušině údolí. Zúčastnit se můžete, ať už jste sportovci nebo ne. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru Běhu pro Paměť národa a podpořit smysluplnou věc. Běžet můžete profesionálně měřené trasy na 5 a 10 km nebo symbolickou trasu 1,5 km. A budeme mít zase program i pro děti.
Pomocí zakoupení vstupenky podpoříte činnost spolku Paměť národa, který zachovává vzpomínky na komunismus a nacismus a snaží se o poučení všech generací.
Stránky s registrací: https://www.behpropametnaroda.cz/trebic/?fbclid=IwAR1dkYLksft47umYV12oMdkgee83llWTnXmx_X1D82I-5OXtX8ApF_BEJT4
Autor: Jan Vejtasa

Autor příspěvku: Veronika Billová Rivolová