Běh pro Paměť národa

V sobotu 18. 5. v 8:00 se v Libušině údolí v Třebíči konal dobročinný běh pro Paměť národa, který má za cíl vybrat peníze pro podporu iniciativy zachovat příběhy minulého století a poučit se z nich. Akci organizuje Gymnázium Třebíč.

Oficiální text organizátorů:

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.
Poběžte s námi „za všechny, kteří to nevzdali“! Letos už po druhé a znovu v Libušině údolí. Zúčastnit se můžete, ať už jste sportovci nebo ne. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru Běhu pro Paměť národa a podpořit smysluplnou věc. Běžet můžete profesionálně měřené trasy na 5 a 10 km nebo symbolickou trasu 1,5 km. A budeme mít zase program i pro děti.
Pomocí zakoupení vstupenky podpoříte činnost spolku Paměť národa, který zachovává vzpomínky na komunismus a nacismus a snaží se o poučení všech generací.
Stránky s registrací: https://www.behpropametnaroda.cz/trebic/?fbclid=IwAR1dkYLksft47umYV12oMdkgee83llWTnXmx_X1D82I-5OXtX8ApF_BEJT4
Autor: Jan Vejtasa

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.